Tecavüzcü eşe 10 yıl hapis

Antalyalı 26 yaşındaki A.A., kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle eşine dava açtı. A.A.'yı haklı bulan mahkeme H.A.'ya 10 yıl 5 ay hapis cezası verdi.

ANTALYA - Karıkoca arasında başlayan tecavüz davası mahkûmiyetle sonuçlandı. Mahkeme, kamyon şoförü 26 yaşındaki H.A.'yı suçlu bularak 10 yıl beş ay hapis cezası verdi. Tecavüze uğrayan 26 yaşındaki A.A. boşanma davası açtı. Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada olaylar şöyle gelişti: Kamyon şoförü koca görücü usulüyle 7 Aralık 2005'te A.A.'yla evlendi. Genç kadın 30 Ocak 2006'da eşinin kendisini dört-beş kere ters ilişkiye zorladığını ve canının çok yandığını belirterek polise gitti. Genç kadın ruhsal bunalıma da girdiğini söyledi. Kamyon şoförü kocaysa polise şu ifadeyi verdi: "Eşim normal yoldan birleşmemiz sırasında acı çektiğini belirterek arkadan birleşmemizi istedi. En sonuncusunda eşimin acı çektiğini söylemesi üzerine bir daha yapmamak üzere sözleştik."
Genç kadına fiili livata yapıldığı doktorlarca tespit edildi. Ayrıca A.A.'nın evlilik içi tecavüzden sonra psikolojik dengesinin bozulduğu da raporlarla belirlendi. Tutuksuz yargılanan kamyon şoförü koca 10 yıl beş ay hapse mahkûm edildi. Karardan sonra tutuklanan H.A. cezaevine gönderildi.