Tecavüzcünün maskesi düştü

Tecavüzcünün maskesi düştü
Tecavüzcünün maskesi düştü

Beş çocuğa tecavüz ettiği öne sürülen Aydın Y.?nin çalıntı aracında maske de bulundu. FOTOĞRAF: HÜSEYİN TÜCCAR / DHA

Maske takıp çocuklara tecavüz ettiği öne sürülen zanlı yakalandı. Zanlı kendisini arayan jandarmaya telefon açıp 'Sizi bombalayacağım' demişti
Haber: HÜSEYİN TÜCCAR / Arşivi

BURSA - Yüzüne maske takarak korkuttuğu küçük çocuklara tecavüz ettiği öne sürülen ve kendisini arayan jandarmaya telefon açarak “Helikopter kiralayıp bölüğünüzü bombalarım” diye tehdit savuran 39 yaşındaki Aydın Y. yakalandı. Aydın Y.’nin ikisi kız beş çocuğa tecavüz ettiği öne sürüldü.
Bursa’da aralarında küçük yaştaki kız ve erkek çocuklara maske takıp tecavüz etmek dahil 28 ayrı suçtan aranan Aydın Y., bir süre önce arandığını öğrenince ankesörlü telefondan aradığı jandarmaya, “Beni yakalayamazsınız. Siz benim kim olduğumu bilmiyorsunuz. Benimle sakın uğraşmayın. Param çok. Helikopter kiralayıp jandarma bölüğünü bombalarım” diye tehdit savurdu. Jandarma, 46 ayrı suçtan sabıka kaydı bulunan Aydın Y.’nin Kurban Bayramı’nda merkez Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi’nde bulunan bir arkadaşını ziyarete gideceğini belirledi.
Yiğitler Mahallesi’nde üç gün üç gece nöbet tutan sivil ekipler, önceki gün sahte plaka takılı otomobil ile arkadaşının yanına gelen üzerinde çok sayıda sahte nüfus cüzdanı, polis kimliği ve ehliyet bulunan Aydın Y.’yi yakaladı.
Aracında yapılan aramada çocuklara yaptığı tecavüz ve taciz olaylarında kullandığı korku filmlerinde de kullanılan maske ile ruhsatsız tabanca, 16 fişek, 3 sahte plaka ile ‘torpil’ veya ‘kız kaçıran’ diye bilinen marketlerde satılan patlayıcı ele geçirildi. Kullandığı otomobilin, 3 yıl önce Erdek’ten çalındığı anlaşılan zanlı gözaltına alındı. Yapılan sorgulamasında, annesini ve babasını tanıdığını söylediği çocukları otomobiline alıp, daha sonra maske takarak korkutup tecavüz ettiği, ardından da olayı kimseye anlatmamaları için kendilerini ölümle tehdit ettiği belirlendi.
Eşi ve oğlu da bir süre önce odun hırsızlığı yaparken yakalanıp tutuklanan Aydın Y., ‘Küçük yaştaki çocuklara tecavüz’, ‘Resmi evrakta sahtecilik’, ‘Yağma’ ve ‘Dolandırıcılık’ suçlarından çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
Aydın Y.’nin İnegöl’de bileziklerini çaldığı 54 yaşındaki bir kadına da tecavüz ettiği öne sürüldü.