Tecavüzcüsünü öldüren çocuğa 11 yıl hapis!

Tecavüzcüsünü öldüren çocuğa 11 yıl hapis!
Tecavüzcüsünü öldüren çocuğa 11 yıl hapis!
Kendisine 8 yıldır cinsel tacizde bulunan 54 yaşındaki Cemil Bozkurt'u bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 18 yaşındaki B.Ç.'nin yargılanması tamamlandı.

BURSA - Bursa'da, kendisine 8 yıldır cinsel tacizde bulunduğunu söylediği 54 yaşındaki Cemil Bozkurt'u bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 18 yaşındaki B.Ç.'nin yargılanması tamamlandı. B.Ç. son sözünde mahkeme heyetine, "Hepinizin çocukları, kardeşleri var. Beni de çocuğunuz olarak görün. Onların başına böyle bir olay gelse ne karar verecektiniz? Bana da o kararı verin. Ben bu cezaya razıyım" dedi. Mahkeme heyeti önce ömürboyu hapis verdiği B.Ç.'nin cezasını indirim yaparak 11 yıl 8 aya düşürdü.
Merkez Osmangazi İlçesi Demirtaşpaşa Mahallesi'nde geçen ocak ayında meydana gelen olayda, bir fırında şoförlük yapan Cemil Bozkurt, verdiği lahmacun siparişlerini getiren arkadaşının oğlu B.Ç. tarafından karnından bıçaklandı. Bağrışma seslerini duyan komşularının haber vermesi sonucu gelen 112 Acil Servis ekiplerinin hastaneye kaldırmak istediği yalnız yaşayan Bozkurt yolda yaşamını yitirirken, kaçan B.Ç. ise polis merkezine giderek teslim oldu. Mahkemeye çıkartılan B.Ç. tutuklandı.

'8 YILDIR TECAVÜZ EDİYORDU'

Yürütülen soruşturmanın ardından B.Ç. hakkında, Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. İlk kez hakim karşısına çıktığında maktul Cemil Bozkurt'un 8 yıldır kendisini tehdit ederek zorla cinsel ilişkiye girdiğini, olay günü de yine ilişkiye zorladığı için cinayeti işlemek zorunda kaldığını anlatan tutuklu sanık B.Ç. son sözünde, "Hepinizin çocukları, kardeşleri var. Beni bir çocuğunuz, kardeşiniz veya yakınınız olarak görün. Onların başına böyle bir olay gelse ne karar verecektiniz. Bana da o kararı verin. Ben buna razıyım. Adalete güveniyorum" dedi. 

'11 YIL 8 AY HAPİS'

Kısa bir aranın ardından kararını veren mahkeme tutuklu sanık B.Ç.'yi önce 'Kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Ardından suçun ölenden kaynaklanan haksız fiilin meydana getirdiği hiddetin etkisi altında işlendiği kabul edildiğinden ceza 14 yıla indirildi. Mahkeme heyeti son olarak sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurup cezayı 11 yıl 8 aya düşürdü.
Sanık Avukatı Nalan Soysal ise müvekkili hakkında meşru müdafaa hükümlerinin oluştuğunu söyleyerek, "Yargılama henüz bitmiş değildir. Mahkemenin bu kararını Yargıtay'da temyiz edeceğiz" dedi. (Selahattin BUDAKOĞLU / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1134805113480513

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hayati Tehdit. - Clear

  Kimisi için ırzına geçiliş,hayatın sönüşü ile özdeştir.Hayati önem,sadece fiziksel olarak diri kalmak değildir.İşte bu anlayış bozukluğudur,bir çok sorunun nedeni...

  Nefsi Müdafaa - firat1729

  Bu ceza uygun mudur değil midir bilemem, 2 paragraflık haberi okuyup da bilebileceğini iddia edene de şaşarım. Fakat daha da çok şaşırdığım avukatın ve bazı yorumcuların nefsi müdafaadan bahsetmesi. Nefsi müdafaa şartlarının oluşabilmesi için maktülün o an fail için hayati bir tehdit oluşturması gerekli. Bu haberde bu değil bunun tam aksi bir durum anlatılmış. Hukukçu filan değilim ama bana kalırsa eğer avukat savunmasını bunun üzerine kurduysa bu çocuğa kötülük etmiş. Peki acaba mahkemede bu tecavüz iddiaları kanıtlanabilmiş mi? Acaba 8 yıldır sürdüğü iddia edilen bu durumu aile fark etmemiş mi? Hiç polisten, sosyal kuruluşlardan yardım istenmiş mi? Radikal bu soruları sormuş mu? Sansasyonel habercilik kolay, gerçek habercilik zor kanaatimce.

  sizin adaletinize - hale

  işte size adalet! hapishanede ne olacak bu çocuğun hali şimdi? Yıllarca tecavüz edilmiş, cinayet işlemek zorunda kalmış, şimdi de yetmiyormuş gibi son darbeyi de hukuk vurmuş. Çocuğun korunmaya alınıp, tedavi görmesi gerekmiyor mu? Hapsedilmesinin amacı 8 yıldır planlanmış bir cinayet mi?

  türk adaleti hep bu işte - A.D

  bir kilo baklava calan çoçuğa 25 yıl hapis ama 7tirilyonu cukkaya indiren hayri kazakçıoğlunu görmezden gel.4 askeri öldüren teğmeni görmezden gel.ülkeyi soyup soğana çevirenleri görmezden gel.işkençeçileri,faili meçhulçüleri görmezden gel.

  Geldiniz mi Yine Kısasa? - Clear

  Eğer kısas uygulansaydı,bu çocuk nefs-i müdafaadan beraat ederdi.Mütecaviz de ölmeseydi bile,pislik yolunda kullandığı o organından ömür boyu bertaraf ettirilirdi.Hadi iyi yaygaralar(!).

  adalet??? o da ne? - ahmet59

  ileri demokrasi, adalet ve kalkınma tam da bu işte. Ne diyorlarsa tam aksini düşünün. Bütün gerici faşist rejimlerde en çok havada uçuşan sözcükler "demokrasi ve adalet"tir. Olmayan şeyler varmış gibi dillerinden düşmez. Koyun sürüsü de buna inanır.

  adalet - inan_omer

  hani nefsi müdafaa kuralları işlemiyor mu? öyle bir toplumda yaşıyoruz ki çocuk bu adam bana tecavüz ediyor dese kendisinin de insan içine çıkacak yüzü kalmayacaktı. çocuğun geçirdiği psikolojik travma da cezadan düşürülmeli