Tecavüzcüsünün kafasını kesen kadın: Karnımdaki bebeği istemiyorum

Tecavüzcüsünün kafasını kesen kadın: Karnımdaki bebeği istemiyorum
Tecavüzcüsünün kafasını kesen kadın: Karnımdaki bebeği istemiyorum
Hükümet 'tecavüz sonucu doğan bebeğe devlet baksın' ve 'kürtaj yaptırmak zorlaştırılsın' maddelerini de içeren bir kanun çıkarmaya hazırlanırken, Yalvaç'ta yaşanan dehşet, bu konunun sanıldığından daha karmaşık olduğunu ortaya koydu.

Havva Nur ARKAN

YALVAÇ - Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nde silah zoruyla kendisine tecavüz edip hamile bırakan Nurettin Gider’i av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını kesip köy meydanına atan Nevin Yıldırım, ‘Karnımdaki 5 aylık bebeği istemiyorum. Ne olursa olsun kürtaj yapılsın. Ölmeye razıyım’ dedi.

Yalvaç"ın Koruyaka Köyü’nde 2 çocuk annesi 26 yaşındaki Nevin Yıldırım, silah zoruyla kendisine tecavüz ederek hamile bırakan 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider’i av tüfeğiyle vurup öldürdü.

Nevin Yıldırım, daha sonra Nurettin Gider’in başını bıçakla keserek çuvala koydu ve köy meydanına getirdi. Burada "İşte namusumla oynayanın kellesi" diye bağıran Yıldırım, Gider’in kesik başını köy meydanına attı. Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan Nevin Yıldırım, dün adliyeye sevk edildi. Nevin Yıldırım, savcılıktaki ifadesi sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

JANDARMADA SUSTU, MAHKEMEDE ANLATTI
Jandarmada ’susma’ hakkını kullanan Nevin Yıldırım, mahkemede verdiği ifadesinde, eşinin Antalya ’nın Demre İlçesi’nde çalıştığını ve bu nedenle köyde 2 ve 6 yaşlarındaki çocuklarıyla kaldığını söyledi. Nurettin Gider’in, 5 ay önce bir gece evine gelerek silah zoruyla kendisine tecavüz ettiğini anlatan Nevin Yıldırım, Gider’in, kendisinin çıplak fotoğraflarını çekip, tehdit ve şantajla tecavüzlerini sürdürdüğünü aktardı. İfadesinde defalarca Nurettin Gider’in kendisine tecavüz ettiğini kaydeden Nevin Yıldırım, korktuğu için yaşadıklarını kimseye anlatamadığını söyledi.

TECAVÜZ ETMEYE GELDİ
Nurettin Gider’den hamile kaldığını öğrendiğinde kürtaj yaptırmak istediğini anlatan Nevin Yıldırım, ancak bebek 3.5 aylık olduğunu için kürtaj yapılmadığını vurguladı. Köydeki dedikodular nedeniyle zor günler yaşadığını aktaran Nevin Yıldırım, "Olay gecesi Nurettin Gider yine tecavüz etmek için evime geldi. Kendisiyle tartıştık. Bana silah doğrultunca ben de duvardaki av tüfeğini alarak ateş ettim. Kaç kez ateş ettiğimi bilmiyorum. Sonrasında kendimi kaybettim" dedi.

’NAMUSUNU TEMİZLEYEN KADININ ÇOCUKLARI DİYECEKERLER’
İfadesinde Nuretin Gider’in başını nasıl kestiğini, bıçağı nereden aldığını hatırlamadığını söyleyen Nevin Yıldırım, "Nurettin Gider’e kaç el ateş ettim, nasıl öldürdüm onu hatırlamıyorum. Sürekli tehdit ediyordu. Köyde herkese bana yaptıklarını anlatacağını söylüyordu. Ben namusumu temizledim. Herkes ’Namusunu temizleyen kadının çocukları’ diyecek." İfadelerini kullandı.

Karnındaki 5 aylık bebeği doğurmak istemediğini de anlatan Nevin Yıldırım, "Ne olursa olsun kürtaj yapılsın. Ölmeye razıyım" dedi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1098699109869918

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kadının getirildiği en son nokta.. - pekmez_2042

  Tecavüz kadına yönelik erkek şiddetinin en ağır suçlarındandır.Kadının hayatını karartan bu tecavüzcülerle devlet/yargı pek uğraşmaz. Onları "kanıt yok"diye kollar aklar. Bu çaresiz bırakılan kadın devletten umudunu kestiği için savunmasını kendi yapmış. Bu bir meşru müdaafadır. ve bir çok kadın yapamasa bu müdafaaya mecbur bırakılıyor. Bu fetüsün yaşamı doğru değil. Anlaşılan oki tıbbii müdahale olmasa kadın geçenler başka bir kadının yaptığı gibi karnına kurşun sıkmak zorunda kalabilir. Amam dikkat.

  Bu cinayetin sorumlusu kim! - ErA_Aydın

  Kadın tecavüze uğramış. Bebeği doğurmak istememiş, ama kürtaj yapılmamış.. Bu cinayetin sorumlusu kim! Hukukçulara çağrımdır; vicdanı olan her insan her hukukçu bu davada taraftır. Sanık sandalyesine, kürtaj yasasını çıkartan ve savunanlar da oturmalı.. Bu, tek kişilik bir cinayet değil çünkü!

  Cahiliye devri - janusmanus

  Cehaleti bayrak yapıp iktidara gelenler, elbet kanunlarını da evrensel değerlere ve hukuka göre değil kendilerine beygir yaptıkları yoksul ve cahil erkeğin "dünya görüşüne" dayandırırlar. Yine bizim cahilimiz nispeten vicdan sahibidir. Bunlar ise, o cehaleti alıp, petrolle dünyanın en tembel ve ehlikeyif varoluşuna kendini vakfetmiş katıksız "illiterate" bir suudi'nin kendini beğenmişliği ile harmanlıyorlar. Cehalete iadei itibar eylediler. Ceza evleri okumuşlarla dolu ve dolmaya devam ediyor.ADİ suçlular için ceza evlerinde yer kalmaması normaldir...

  Al sana çok bilinmezli denklem.. - Sinan Devrim

  Kadın bedeni üzerinde ahlaksızca siyaset yapmaya çalışanlar önce serbest bıraktıkları tecavüzcülerin adam gibi yargılanıp ceza almalarını sağlasınlar.Sonra eğer çok meraklı iseler o tecavüzcülerin sonuçlarına değil ama haksızca parasız eğitim istedikleri için cezaevlerine tıktıkları gençlerimizin hayatlarını karartmaktan vaz geçip adam gibi bir iş yapabilirler.

  Ayaz - kartaca34

  çok değil daha bir hafta önce cinsel istismardan tutuklu adam izin alıp dışarı çıktı ne yaptı dersiniz öz teyzesine tecavüz edip yaşları 8-12 arası iki erkek çocuğa da tecavüz edip ortadan kayboldu

  ,şimdi ne yapacaksınız? - sevioktav

  Kadının sadece doğurma işlevine yaradığını ,söylemlerinde,kürtajı yasaklayarak, üç çocuk özendirmeleriyle vurgulayan AKP hükümeti ne hayatı kararmış zavallı kadını,ne de ömrü boyunca istenmeyen çocuk olacak bebeği düşünür, onların tek düşüncesi oy devşirmek,tecavüzcüleri salarsanız, halk kendi hakkını böyle savunur işte,vicdan alanına davet ediyorum yetkilileri,

  ! - Filiz Balcı Ulusoy

  Karar kadına bırakılmalıdır diye söylemekten bir hal olduk.Alın işte nedenlerinden biri, belki aklınızı başınıza getirir.