Tecavüzden aranırken öğretmen olmuş...

Kayseri'de 22 yıl önce 'küçük yaşta kız çocuğuna tecavüz ettiği' iddiasıyla yargılanan ve hakkında 12.5 yıl kesinleşmiş hüküm bulunan kişi Bursa'da yakalandı.

BURSA - Kayseri'de 22 yıl önce 'küçük yaşta kız çocuğuna tecavüz ettiği' iddiasıyla yargılanan ve hakkında 12.5 yıl kesinleşmiş hüküm bulunan kişi Bursa'da yakalandı. Olay sonrası eğitimini tamamlayıp öğretmen olarak atanan, evlenip iki çocuk sahibi olan 42 yaşındaki Hacı Ahmet Şahin, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrilerek cezaevine konuldu.
Mezun olup evlendi
Kayseri'de 1985 yılında 20 yaşında üniversite öğrencisi iken, 13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla yakalanan Hacı Ahmet Şahin, tutuksuz olarak yargılandı. Bu sırada eğitimini tamamlayıp öğretmen olan Hacı Ahmet Şahin, mahkemece 12.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tayini Bursa'ya çıkan ve Sırameşeler Mahallesi'nde bulunan Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapan Hacı Ahmet Şahin'e verilen hüküm Yargıtay tarafından da onaylanınca Şahin aranmaya başlandı. Yapılan araştırmada Bursa'da öğretmenlik yaptığı belirlenen Hacı Ahmet Şahin, dün Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Hacı Ahmet Şahin, hakkındaki gıyabi tutuklama kararının vicahiye çevrilmesi için savcılığa çıkartıldı. Nöbetçi mahkemede ifadesi alınan Hacı Ahmet Şahin, tutuklanarak cezaevine gönderildi.