'Tecavüze uğradım' dedi 6 yıl hapsi istendi

'Tecavüze uğradım' dedi 6 yıl hapsi istendi
'Tecavüze uğradım' dedi 6 yıl hapsi istendi
39 yaşındaki dizi oyuncusu kadın 18 yaşındaki M.B.'nin tecavüzüne uğradığını söylemişti. İddianın doğru olmadığını belirleyen savcı "iftira" suçunu işlediğini iddia ettiği kadının 6 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

İSTANBUL - Kadıköy’de geçtiğimiz Mart ayında bir kadın ve genç bir erkeğin çırılçıplak sokakta görüldüğü olay adliyelik olmuş, M.B adlı 18 yaşındaki genç, 39 yaşındaki N.Ç'ye "cinsel saldırıda bulunmak" suçlamasıyla mahkemeye sevk edilmişti. Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından serbest kalan M.B ve şikayetçi N.Ç hakkında savcılığın yaptığı soruşturma tamamlandı.

MAĞDURDU SANIK OLDU
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hakkında ‘Nitelikli Cinsel Saldırı’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamasıyla soruşturma başlatılan M.B hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. Olayın ilk etabında mağdur olduğunu iddia eden N.Ç’ye ise ‘iftira’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

“TECAVÜZ ETTİ" DEMİŞTİ
Savcılık tarafından verilen takipsizlik kararında N.Ç’nin, 3 yıldır İstanbul’da dizilerde oyunculuk yaptığı, sabit ikametgah adresinin bulunmadığı için çeşitli arkadaşlarının yanında kaldığı, olay gününden bir gün önce de akşam saatlerinde arkadaşı S.Y’nin evine gittiği belirtildi. Müşteki N.Ç ifadesinde, olay günü arkadaşı S.Y’nin işe gittiği esnada evde S.Y’nin yeğeni M.B ile evde yalnız kaldığını, duşa girmek için banyoya gittiği ve çıplak olduğu esnada M.B’nin kendisine tecavüz ettiğini, daha sonra da sürükleyerek odasına götürüp orada da tecavüz ettiğini belirtti. Daha sonra M.B’nin yanından uzaklaştığı sırada kapıya yönelip çırılçıplak kendisini sokağa attığını belirten N.Ç, M.B’nin kendisini içeriye almak istediğini, pencerenin demir parmaklıklarına tutunarak içeri çekmesine engel olduğunu, çığlıklar üzerine komşuların çıktığını ve polislere haber verilmesi üzerine olay yerine emniyet güçlerinin geldiğini ifade etti.

“ONU ZORLA ALIKOYMADIM, O BENİ ZORLADI"
Şüpheli M. B ise N.Ç’nin sürekli kendisini öptüğünü, çok rahat tavırlar içerisinde olduğunu, olay anında ise N.Ç’nin banyodaki musluğun bozuk olduğu gerekçesiyle kendisini banyoya çağırdığını ifade etti. Bunun üzerine N.Ç’nin kendisini odaya götürerek ilişkiye girdiklerini ifadesinde belirten M.B, N.Ç’nin 100 TL para istediğini ve kendisinin de bu parayı vermesi üzerine daha sonra 200 TL istediğini söyledi. Bu kadar parası olmadığını söylediği anda N.Ç’nin çıplak vaziyette sokağa fırladığını ifade eden M.B, “Onu içeri sokmak için arkasından gittim. Onu zorla alıkoymadım ve onun zorlamasıyla ilişkiye girdik" dedi.

“RIZA İLE İLİŞKİ OLMUŞ"
M.B’nin telefonunda ikilinin samimi pozlarını içeren fotoğrafları avukatın savcılığa sunması üzerine, savcılık zorla cinsel istismar olayı ve hürriyetten yoksun kalmaya ilişkin delil olmadığına, ikili arasında rıza ile ilişkinin bulunduğuna karar vererek dosya hakkında takipsizlik kararı verdi. N.Ç.'nin, M.B. ile kendi rızası ile birlikte olduğu halde, çıplak vaziyette sokağa fırlayarak 'suçun maddi delil ve eserini uydurmak sureti' ile M.B.'ye iftirada bulunduğu gerekçesiyle 'iftira' suçundan 1,5 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Hasanpaşa Mahallesi Kuyu Sokak'ta meydana gelen olayda sokakta çırılçıplak iki kişiyi gören mahalle sakinleri polisi haberdar etmişti. Genç bir erkeğin kendisi gibi çıplak kadını dışarı çıktıkları daireye sokmaya çalıştığını gören mahalle sakinleri, evlerinden aldıkları battaniyeleri çıplak kadın ve erkeğin üzerine örtmüş, ikili polis merkezindeki işlemlerinin ardından da adliyeye sevkedilmişti. (Arzu KAYA/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114054611405464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  böyle saçmalık olamaz. - Kara Budun

  bu ne biçim mahkeme?! böyle soruşturma mı olur? adli tıpa bile sevketmemişler kadını. kadının vücuduna bakın belki darp izi veya zorlama filan göreceksiniz. şahit yoksa, görüntü yoksa tecavüz için tek kanıt budur. mahkeme kararını baştan vermiş bile. 18 yaşındaki bir genç 39 yaşındaki birine hiç tecavüz eder mi? kadın jigolodur deyip bir de jigolo olduğu için soruşturmayı ve kovuşturmayı kadının aleyhine devam ettirmiş. ayrıca çocuğun ifadeleri de çok şaibeli. aklı selim bir insan kendini çıplak bir şekilde sokağa atıp rezil etmek istemez. samimi pozların olması bir şeyi değiştirmez ki. bi erkek çok yakın bir kadın arkadaşına tecavüz edemez mi yani? zihniyete bak, nasıl olsa araları iyi, kesin kadın istemiştir birlikte olmayı. böyle saçmalık olamaz. basbayağı tecavüz işte.

  Hadi empati yapalım - sks222

  Önce erkek için empati yapalım. Bir kadınla seks yapıyorsunuz kadın çirkef ve çatlak çıkıyor. size tecavüz etti diye iftira atıyor. Çevreye rezil oluyorsunuz. İyi tanımadığınız bir kadınla seks yaptınız tatsız olaylar yaşadınız kaybınız bu kadar. Şimdi kadın için empati yapalım. Tecavüze uğruyorsunuz, berbat birşey, büyük travma. Etrafa rezil oluyorsunuz. Sinmek yerine şikayetçi olmayı göze alıyorsunuz büyük cesaret. Mahkeme delil yok diyor. Nasıl bir delil olacaktı ? Kamera görüntüsü mü ? Mahkeme şöyle bir karar veriyor bu adamla samimi pozda fotonuz var o zaman kesin isteyerek vermişsiniz. Hatta üstüne para istemişsiniz o derecesiniz. Adamcağız mağdur ona iftira etmişsiniz 6 yıl hapis.Yani bir kerede mahkeme sizi aşağılıyor ve sizi mahkum ediyor oysa tecavüzün delili yoksa edilmediğinin hiç delili yok. Ama edilmediğini söyleyenin delile ihtiyacı yok. bir erkekle yanyana fotoğraf çektirdiyseniz, başka bir erkeğin evine gittiyseniz siz bir fahişesiniz ve size ne yapılmışsa müstehaktır. İşte ne yazık ki bu toplumda ve maalesef bu devletteki kafa da budur. Şimdi söyleyin bir kadın ne olursa olsun, 100 TL alamadım diye işi bu noktaya taşır mı ? Karşı tarafa birşey yapmadınız bari kadını rahat bırakın.

  BURASI TÜRKİYTE - pispor

  burada hep mağdur suçludur daha dün Ankara'nın göbeğinde silahını çekip Ethem'i vuran polis gözaltına bile alınmadı çünkü burası Türkiye burada suç işleyenin katliam yapanların insan yakanların arkasında TC sistemi var Lice de asker arkadaş edip insan öldürüyor üstü örtülüyor Bingöl de uzman asker 16 yaşındaki kıza tecavüz ediyor üstü örtülüyor burada asla mağdur olan haklı değil suçlu konumuna düşüyor ya kendi adaletini kendin yerine getireceksin yada susacaksın

  tipik - orkam_esas

  Tipik şeriat yasası işliyor demekki. Bizdeki bu gizli şeriat zaten hep vardı. Vurun kahpeye romanındaki gibi şeriatçılar, tecavüz ettikleri çocukları ve kadınları, suçları ortaya çıkacağı zaman bir şekilde dindarları kışkırtarak o insanları linç ettirir. Her zaman hem suçlu hem güçlüdürler. Utanmaz ve çakal gibidirler. Kadın burda her halukarda suçlu çıkar, burası da gizli şeriatla yönetilen bir ülke eninde sonunda.