Tecavüzü DNA testi aydınlattı

Tecavüzü DNA testi aydınlattı
Tecavüzü DNA testi aydınlattı
Muğla'da 6 yıl önce tecavüze uğrayıp hamile kalan 14 yaşındaki zihinsel engelli çocuk jandarma yeniden inceleme başlattı. DNA karşılaştırması sonu aynı köyde yaşayan bir adam tutuklandı.

KÖYCEĞİZ - Beyobası Beldesi Pınar Köyü'nde yaşayan zihinsel engelli 20 yaşındaki A.G., 6 yıl önce kimliği belirsiz bir kişinin tecavüzüne uğradı. Şoka giren kızlarının hareketlerindeki farklılığı gören ailesi A.G.'yi hastaneye götürdü. Kontrolde A.G.'nin tecavüze uğradığı belirlenince ailesi, jandarmaya gidip durumu bildirdi.

Tecavüzle ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, köyde yaşayan 200 erkekten DNA testi için örnek aldı. Ancak bir sonuç elde edilemedi. Bu arada hamile kaldığı anlaşılan A.G. de bir süre sonra bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

Olayın peşini bırakmayan jandarma, köyde yaşayan ve daha önce DNA testi için örnek alınmayan birçok erkekten kan örneği aldı. Son testler sonuç verdi ve tecavüz sonucu dünyaya gelen çocuğun aynı köyde yaşayan evli ve üç çocuk babası 34 yaşındaki M.A.'ya ait olduğu tespit edildi.

M.A., jandarma tarafından dün gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DHA - Cihan KAYA