Tedaş cinayetine üç müebbet hapis

Şanlıurfa'da Tedaş Müessese Müdür Yardımcısı Hasan Balıkçı'yı 18 Ekim 2002'de öldürdükleri iddiasıyla dördü tutuklu beş sanığın yargılandığı davadan üç müebbet hapis cezası çıktı.

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da Tedaş Müessese Müdür Yardımcısı Hasan Balıkçı'yı 18 Ekim 2002'de öldürdükleri iddiasıyla dördü tutuklu beş sanığın yargılandığı davadan üç müebbet hapis cezası çıktı. Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu Şeyhmus Taşan, Yılmaz Çakmak, Zeki Akkoyun ve Halim Şimşek hazır bulundu. Tutuksuz sanık İrfan Akkoyun ise duruşmaya katılmadı.
Balıkçı'yı öldürdüğü için pişman olduğunu söyleyen Çakmak, "Burada bulunanlardan ve ailesinden özür diliyorum. Pişmanım, adalete sığınıyorum" dedi. Taşan, Akkoyun ve Şimşek ise suçsuz olduklarını ileri sürdü.
Mahkeme heyeti, 'azmettirici' Akkoyun'a müebbet hapis, Taşan'a 'cinayete iştirak' suçundan müebbet ağır hapis ve Çakmak'ı da 'tasarlayarak adam öldürmek' suçundan altı ayı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırdı. Heyet, silah temin ettiği bildirilen Şimşek'e 18 yıl 8 ay hapis cezası verirken, Akkoyun beraat etti. Balıkçı'nın eşi Şengül Balıkçı ve yakınları duruşmada gözyaşlarını tutamadı.