Tedavi için İstanbul'a

Malatya'daki çocuklar İstanbul'da psikolojik tedavi gördükten sonra Kocaeli'ne tatile gidecek. Soruşturma kapsamında yeni tutuklamalar beklenirken bakıcıları çalıştıran temizlik şirketi de soruşturuluyor.
Malatya Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Müdürü Güler'e referans olan AKP'li Başkurt bin pişman. Kültür ve Turizm Bakanı Koç'un tespiti çarpıcı: "Çocukları sevdiğimizden şüphem var."
Haberin devamı için...
Haberin devamı için...

ANKARA - Malatya'daki yuva işkencesi skandalının mağduru 40 çocuk İstanbul'da psikilojik tedavi gördükten sonra Kocaeli'ndeki Orman Bakanlığı'na bağlı tesislerde tatil yapacak. Bu bilgiyi TBMM'deki Töre Komisyonu'na veren Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış, milletvekilleri tarafından soru yağmuruna tutuldu.
Skandal nedeniyle vekillerin hedefi olan Barış, Komisyon'a çocuklara insanlık dışı muamelede bulunan bakıcıların bağlı olduğu temizlik şirketi ile ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. Barış, soruşturma sonunda gerekirse şirketle yapılan sözleşmenin feshedileceğini de belirtti. Bakıcı annelerin ücretinin düşüklüğüne dair eleştirileri de yanıtlayan Barış, bakıcı anne için asgari ücretin yüzde 30 fazlası ücret ödeneceğini belirtti. Zaman zaman şiddet yanlısı olabilecek kişilerin çıkabileceğini kaydeden Barış, "Bunları tümden sıfırlamak zor, istisnalar çıkabiliyor" dedi.
Barış, milletvekillerinin Malatya'daki olay üzerine istifa etmeyi düşünüp düşünmediği yolundaki sorusuna ise "Hayır, Benim kurumla ilgili hayallerim var, onları gerçekleştirdikten sonra emekli olacağım" yanıtını verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7615737615730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.