'Tedavimiz gecikiyor' diyen engelliler yol kapattı

'Tedavimiz gecikiyor' diyen engelliler yol kapattı
'Tedavimiz gecikiyor' diyen engelliler yol kapattı
Yanındaki alışveriş merkezi inşaatı sırasında bir kısmı çöken İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde dün eylem vardı.


Alışveriş merkezi önünde toplanan büyük bölümü tekerlekli sandalyeli hastalar, ‘Hastanemizi geri istiyoruz’, ‘Engelsiz yaşam istiyoruz’ sloganları eşliğinde yolu kapattı. Trafik tıkanınca klakson çalan otomobil sürücüleriyle tekerlekli iskemleleriyle yolu kapatan protestocular arasında gerginlik yaşandı.
Protestocular “Mağduriyetimizin bir an önce giderilebilmesi için kapsamlı hastaneye ihtiyacımız var” dedi. Carrefoursa’dan yapılan açıklamada ise Bahçelievler Alışveriş Merkezi inşaatı esnasında her türlü imari ve inşai tedbirin alınmasına karşın zemin kaynaklı bir kayma sebebiyle hastaneye zarar verildiği belirtildi.
Açıklamada “Kesinleşmiş hukuki veya teknik sorumluluğumuz olmamasına rağmen, derhal İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne toplam 2 bin 416 metre karelik altı adet binayı tamamlayarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslimini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hastanenin dilediği zaman bu binalara geçmesi mümkündür. Sağlık Bakanlığı ile eski bloğun yerine yeni hastane bloğu yapılması amacıyla görüşmelerimiz sürmekte olup, bu amaçla şimdiden 5 milyon lira daha bütçe ayrılmıştır” denildi. (Radikal)