Teğmene 16,5 yıl, sehven yüklemeye takipsizlik

Teğmene 16,5 yıl, sehven yüklemeye takipsizlik
Teğmene 16,5 yıl, sehven yüklemeye takipsizlik
Telefonuna polis tarafından 'yanlışlıkla' numara yüklenen teğmen Mehmet Ali Çelebi Ergenekon davasında 16 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

İSTANBUL - Pilot Teğmen Mehmet Ali Çelebi Ergenekon davasında terörist olduğu iddiasıyla tutuklandı, 3 yıl Silivri’de hapis yattı. Hakkındaki suçlamalardan birisi, “Örgüt adına Hizbut Tahrir örgütü içine sızarak, faaliyetlerde bulunduğu” iddiasıydı. Bunun “delili” de Çelebi’nin cep telefonunda Hizbut Tahrir üyelerine ait 139 telefon numarasının yer almasıydı.

Sözkonusu numaraların Çelebi’nin telefonuna Emniyet’te gözaltındayken yüklendiği duruşmalar başladıktan sonra anlaşıldı. Emniyet’ten Mahkemeye gönderilen yazıda, “139 telefonun Çelebi’nin telefonuna sehven kopyalandığı” bildirildi.


'SEHVEN YÜKLEME'YE TAKİPSİZLİK

Ergenekonun sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin cep telefonuna emniyette 'sehven' yükleme yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmada polislere takipsizlik verildi.


(Cumhuriyet)


İşte Ergenekon kararları


  http://www.radikal.com.tr/114509711450973

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu cianın işine akıl sır ermez - demlicay2011

  ortada bir gerçek var herkez görmezden geliyor. hoş kimseninde bir şey yapacak gücü yok. teşkilat çok büyük ve güçlü. kim öne çıkarsa biçiyorlar buğday gibi. geçenlerde ölen aselsan mühendislerinden bahsediyor şov tv üçününde uzaktan kumanda ile öldürülebileceği üzerine fakat 4. mühendisten hiç bahsetmiyor yani boğazı kesilenden. bu sizce tuhaf değil mi . yani gerçekleri bile çarpıtarak ve yanıltara insanları kandırıyorlar. üstelik sorgulama yetisi olmayan insanları. bu kadar basitlik insanın midesini bulandırıyor. durum bu.

  REZALET - hektor62

  Emniyet sahte delil üretirken suç üstü yakalanıyor ve genç adam bunun farketmese ayrıca bu suçlama içinde ilave ceza alacaktı. Mahkemede sahte delil üretenler için takipsizlik kararı veriliyor. Bir tek bu olay bile mahkemenin amacının ne olduğunun en açık göstergesidir. İnsanların hayatıyla oynamak bu kadar kolaymı ???

  Teğmenlerin başına gelenler... - cengizkizilcay

  Genç teğmenlerin başına gelenlere bir bakalım: Çelebi'nin telefonuna Hizbül Tahrir üyelerinin telefon numaraları yüklendi. Sinan Efe Noyan ve Faruk Akın isimli deniz teğmenlerin birlikte kaldıkları eve dinamit kalıbı, yüz kadar mermi ve bir de beyaz kağıda yazılı bir not sakladılar. Notta Uğur ve Metin Paşa’ya suikast yapılacağı yazıyordu. Alperen Erdoğan isimli bir başka deniz teğmenin evine ise uyuşturucu yerleştirildi. Evlerine baskın düzenlenen teğmenlerin kanında uyuşturucu izine rastlanmadı, nottaki el yazısı teğmenlere ait değildi. Evlerde bulunduğu iddia edilen suç unsurları üzerinde teğmenlerin parmak izine rastlanmadı. Ama genç teğmenlerin hepsi perişan oldular. Birileri artık tertibi görsün.