Teğmenlerin gurur günü

Hava ve Deniz Harp Okulu'ndan mezun olan teğmenler, dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle diplomalarını aldı.

İSTANBUL - Hava ve Deniz Harp Okulu'ndan mezun olan teğmenler, dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle diplomalarını aldı.
Yeşilyurt'ta bulunan Hava Harp Okulu'ndaki törende Sezer'e, Hava Harp Okulu kokartı takıldı. Öğrenci alayı 10. Yıl Marşı eşliğinde tören alanında yerini alırken, F-4 ve F-16 uçakları alçaktan uçuş yaptı. Okul komutanı Tümgeneral Orhan Uğurluoğlu ile dönem birincisi teğmen Mustafa Çevik'in konuşmalarının ardından, teğmenler diplomalarını aldı. Cumhurbaşkanı Sezer, dönem birincisi Mustafa Çevik'e diplomasını verdi. Dönem ikincisi Emel Işık ise diplomasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan, dönem üçüncüsü Ali Balcı, diplomasını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ten aldı.
Sezer ve Erdoğan daha sonra Deniz Harp Okulu'ndaki diploma törenine katıldı. Dönem birincisi Ramazan Topdemir'in konuşmasının ardından, her yıl geleneksel olarak yapılan Deniz Baklası denize indirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7562447562440

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.