TEGV sizi bekliyor

TEGV'nin '1 Milyon Çocuk Eğitim Kampanyası'na destek amacıyla Çarşamba Eğitim Parkı'nda şenlik düzenlendi. Devlet Bakanı Derviş, 10 çocuğun eğitimini üstlenerek kampanyaya katıldı.

İSTANBUL - Devlet Bakanı Kemal Derviş, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) '1 Milyon Çocuğa Eğitim Desteği' kampanyası kapsamında, 10 çocuğun eğitim masrafını üstlendi. Derviş, kampanyaya destek amacıyla NTV'de dün başlayan canlı yayına katılarak, 10 çocuğun eğitim masraflarını üstleneceğini açıkladı. Beş yılda 1 milyon çocuğa eğitim desteği sağlamayı amaçlayan kampanya için NTV'de 'Gelecek için 23 saat' adlı programda bağış toplanıyor. İki gün sürecek canlı yayında 25 bin çocuğa eğitim desteği için gereken paranın toplanması amaçlanıyor. Yıllık 25 milyon lirayla bir çocuğa eğitim desteği sağlayacaklarını belirten TEGV Başkanı İbrahim Betil, kampanya için 71 milyon dolar gerektiğini ifade etti. Yıl başından bu yana 280 bin çocuğa ulaşıldı. Yıl sonuna kadar 200 bin çocuğa daha ulaşılması hedefleniyor.
NTV'deki bağış programı için aranacak telefon numarası: 444 0 333. TEGV'nin banka hesap numarası: Garanti Bankası Bağlarbaşı Şubesi 629 98 48.


    ETİKETLER:

    İstanbul