TEGV'de yeni dönem

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Başkanlığı'na, Prof. Dr. Süha Sevük seçildi.

İSTANBUL - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Başkanlığı'na, Prof. Dr. Süha Sevük seçildi. Vakfın yeni yönetimini tanıtmak amacıyla Ceylan Intercontinental Oteli'nde dün düzenlenen basın toplantısında konuşan eski TEGV Başkanı Cengiz Solakoğlu, 10 yaşına giren vakfın Türkiye'nin eğitim konusundaki en etkin sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek "İki yıl önce yapılan tüzük değişikliğiyle yönetim kurulu üyeleri iki yıl süren bir dönem için seçilebiliyor. Dört yönetim kurulu üyemiz değişti" diye konuştu.
Ceylan Intercontinental Oteli'nde dün düzenlenen basın toplantısına vakfın yeni başkanı Prof. Dr. Süha Sevük, genel müdür Günseli Tahran, eski başkan ve yeni yönetim kurulu üyesi Cengiz Solakoğlu ile diğer üyelerden Arzuhan Yalçındağ, Neslihan Tombul, Oktay Özinci ve Ethem Sancak katıldı.
Yönetim kuruluna Nuri Çolakoğlu, Ahmet Bozer ve Prof. Dr. Levend Kılıç'ın yerine Oya Eczacıbaşı, Ümit Taftalı ve Ethem Sancak seçildi. Sevük, şöyle konuştu: "Türk eğitim literatürüne Köy Enstitüleri ve halkevleri katkı yapmıştı. Eğer biz başarılı olursak, Eğitim Gönüllüleri de Türk eğitim literatürüne girip katkı sağlayabilir."
Vakıf Genel Müdürü Günseli Tarhan da, bu yıl içinde 145 bin yeni çocuğa
eğitim desteği sağlamayı amaçladıklarını söyleyerek vakfın böylece 550 bin çocuğa ulaşmış olacağını belirtti.
TEGV, her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan'da 'Eğitime Destek Kampanyası' düzenliyor. Vatandaşlar, Telsim, Turkcell ve Aria'dan 'eğitim' yazarak 3353'e mesaj göndermeleri durumunda 10 milyon lira bağışta bulunacaklar. Cengiz Solakoğlu, "Popstar'a 1.5 milyon mesaj gönderen Türk halkı, eğitime de katkıda bulunsun" dedi.