Tehdit edildiği ileri sürülen doktor istifa etti!

Tehdit edildiği ileri sürülen doktor istifa etti!
Tehdit edildiği ileri sürülen doktor istifa etti!
AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder'in tehdit ettiği ileri sürülen Dr.Özlem Nur Yıldız mesleğini bıraktı. Özder'in hastanede tartıştığı Yıldız'a "Seni burada kadın halinle döverim. Benim kim olduğumu biliyor musun?" dediği ileri sürülmüştü

RADİKAL - İddiaya göre 12 Ekim'i 13 Ekim'e bağlayan gece Kandıra Devlet Hastanesi'nde yaşanan olayda AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder ile Dr.Özlem Nur Yıldız tartıştı. Özder, "seni burada kadın halinle döverim" sözleri ile pratisyen hekim Özlem Nur Yıldız'ı darp etmeye çalıştı. Psikolojisi bozulan pratisten hekim Özlem Nur Yıldız istifa etti. Olaydan sonra açıklama yapan AKP'li Yunus Özder "Ben bağırıp çağırabilirim" diyerek kendini savundu.

TTB Kocaeli Şube Genel Sekreteri Çağlar Usta "Bu saldırının faili olan Yunus Özder hakkında hem sağlık hizmetini engelleme, hem kişilik haklarına hakaret, hem de hekimlik mesleğini aşağılamadan gerekli adli ve hukuki girişimleri yaptık, yapacağız. Adli ve hukuki süreç ne olursa olsun sağlıkta şiddet uygulayanları her zaman olduğu gibi teşhir edeceğiz ve asıl önemlisi kamuoyu vicdanında mahkum edeceğiz" dedi. (Sol Haber )