Tehdit videosundaki IŞİD'ci Bursalı esnaf çıktı!

Tehdit videosundaki IŞİD'ci Bursalı esnaf çıktı!
Tehdit videosundaki IŞİD'ci Bursalı esnaf çıktı!
IŞİD'in önceki gün yayınladığı ve 10 gün önce çekilen videoda konuşan "Abu Ammar" Bursalı esnaf çıktı. Videonun IŞİD'in medya grubundaki 'Türkçe masası' tarafından hazırlandığı belirtiliyor.

RADİKAL - IŞİD'in Türkçe tehdit videosunda Türkçe konuşan Abu Ammar kod adlı 'IŞİD emiri' Bursalı esnaf çıktı. 

Vatan gazetesinde yer alan habere göre 10 gün önce Rakka’da bir grup Türk IŞİD’linin çektiği videoda konuşan Ammar, 45 yaşında, 3 çocuğu ve eşiyle Rakka'da yaşıyor. Solunda oturan "Ebu Cerrah" Artvinli, sağındaki "Ebu Abdullah" ise Hataylı!  
 
‘2 BİN TÜRK IŞİD’Lİ VAR’

Türk IŞİD’li "Ebu Yusuf", çektikleri videoyu ise şöyle anlattı: "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ’ye ve PKK ’ya desteğini anlatmak ayrıca Türk halkına bir mesaj yollamak için bu videoyu hazırladık. IŞİD lideri Bağdadi’den bu konuda emir almadık. Bizim kendi tasarrufumuz. Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah. Videoyu hazırlayan ekibin adı, Hayat Medya Türkçe Masası. Rakka’da Türk bölükleri var. Biz zaten Türkiye ile ilgili politikaları sürekli görüşüyoruz. Ona göre politikamızı belirliyoruz. Bağdadi bu tür işlere karışmaz. Suriye’de 2 bine yakın ailesiyle beraber gelen Türk yaşıyor. Ayrıca Türklerin oluşturduğu askeri bölükler de var." (Vatan) 
 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  PKK

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  hayat

  ,

  Medya

  ,

  Vatan

  ,

  esnaf

  ,

  Rakka

  ,

  IŞİD