Tehdit yıldıramaz

'Radikal'e tehdit'i dehşetle karşıladığını belirten gazeteci örgütleri, "Tehditler yıldıramaz" dedi.

ANKARA - 'Radikal'e tehdit'i dehşetle karşıladığını belirten gazeteci örgütleri,
"Tehditler yıldıramaz" dedi.
Avrupa Gazeteciler Birliği Türkiye Temsilciliği (AEJ), Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Diplomasi Muhabirleri Derneği (DMD), Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD), Foto Muhabirleri Derneği (FMD), Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD), Profesyonel Haber Kameramanları Derneği (PH- KD), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ankara Temsilciliği (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) dün ortak bir yazılı açıklama yaptı.
Titiz haberciliği ve alanına hâkimiyeti ile meslektaşlarının takdirini toplamış olan Adnan Keskin'in, Radikal' deki haberi yüzünden, 'eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar aracılığı ile tehdit edildiğinin' öğrenildiği
belirtilen açıklamada özetle şöyle denildi:
"Adnan Keskin'i ve Radikal'i 'uyaran' Elazığ Milletvekili Mehmet Ağar, Keskin'in kendisi ile olan görüşmesinin haber yapılması durumunda da 'işin başka boyuta, öbür boyuta' gelebileceğini anımsatmıştır. 1905'ten bu yana 65 gazetecinin öldürüldüğü bir ülkenin gazetecileri olarak, 'başka boyutun', 'öbür boyutun' ne olduğunu çok iyi biliyoruz. O 'öbür boyuta' karşın, kalemini özgürce kullanan gazeteciler hep oldu ve bundan böyle de olacak. Gazetecilik örgütleri olarak, tehditlerden yılmayacağımızı, saldırıya uğrayan her meslektaşımızın yanında olacağımızı duyuruyoruz. Bir ülkede 'Zor engellenen arkadaşlar' olduğunu sürece, basın özgürlüğü tehdit altında demektir. Hükümeti ve sayın İçişleri Bakanı'nı Adnan Keskin ve tüm gazetecilerin güvenliği konusunda tedbir almaya çağırıyoruz."