Tehditlerin kaynağı Dink'le aynı

Patrik çok kaygılı

İstanbul Emniyeti, cinayetten önce Hrant Dink'e giden tehdit mailleriyle, Türkiye Ermenileri Patriği 2. Mesrob'a yönelik tehditlerin aynı adresten çıktığını saptadı. Patrik, "Sanıyorum Orhan Pamuk, Etyen Mahçupyan ve ben bazı çevrelerce yine hedef gösteriliyoruz. Zaten korumam var. Kiliseler de özenle korunuyor" dedi.

İSTANBUL - İstanbul Bilişim ve İnternet Suçları Şube Müdürlüğü, öldürülmesinden önce Hrant Dink'e gönderilen tehdit mailleriyle, Türkiye Ermenileri Patriği 2. Mesrob'a yönelik tehditlerin aynı adresten
gönderildiğini belirledi.
Türkiye Ermenileri Patriği 2. Mesrob, "Kendisine tehdit gelip gelmediğine ilişkin" bir soruya yanıt verirken, çeşitli ölüm, tehdit, hakaret ve aşağılama mesajları aldığını kaydetti. Bu mesajlarla ilgili Emniyet'e başvurduğunu ifade eden patrik, "Bana gelen mesajlardan bazıları, Hrant Dink'in bilgisayarına gelen mesajların aynısı. Bilişim ve İnternet Suçları Şubesi, isteğim üzerine benim bilgisayarımı kontrol etti. Hrant Dink'e gönderilen tehditlerle benim bilgisayarıma gelen tehditlerin aynı adresten geldiği belirlendi" dedi.
2. Mesrob, "Dün gazetelerde de okudum. Sanıyorum Orhan Pamuk, Etyen Mahçupyan ve ben bazı çevreler tarafından yine hedef olarak gösteriliyoruz" diye konuştu.
Son olayların ardından kendisi için ek bir güvenlik önlemi alınıp alınmadığı sorulan 2. Mesrob Trabzon'daki rahip cinayetinden sonra diğer ruhani liderler gibi kendisine de devlet tarafından bir yakın koruma verildiğini belirterek, "Son gelişmelerden sonra alınan özel bir önlem yok. Zaten bir koruma vardı, o arkadaş devam ediyor. Kiliseler de özenli bir şekilde korunuyor" dedi.