'Tek dişi kalmamış' lastikle Ankara-İstanbul: 1 ölü

'Tek dişi kalmamış' lastikle Ankara-İstanbul: 1 ölü
'Tek dişi kalmamış' lastikle Ankara-İstanbul: 1 ölü
Bolu Dağı geçişinde kayan yolcu otobüsünün bariyerlere çarparak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada bir kişi yaşamını yitirirken, kış lastiği takılmadığı gibi mevcut lastiklerde de hiç diş kalmadığı görüldü.

BOLU - TEM’in Bolu Dağı geçişinde karla kaplı yolda kayan yolcu otobüsünün bariyerlere çarparak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada ölen kişinin 25 yaşındaki Erkan Topaloğlu olduğu belirlendi. Bolu ve Düzce’de bulunan hastanelerde tedavi altına alınan 10 yaralıdan kimlikleri belirlenenen yaralılar otobüs sürücüsü Yılmaz Avuş, Birsen Şentürk, Fatma Baba, Cengiz Özatalay, Serdar Budak, Abdulvahap Akyıldız, Cüneyt Bağcı, Selver Öz.
Bolu Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, kaza sırasında bir lastiği yerinden çıkan otobüste incelemede bulundu. Trafik ekipleri yolcu otobüsünde kış lastiği bulunmadığını tespit etti. Kanuna göre yolcu ve yük taşımacılığı yapan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu bulunurken, Ankara ’dan İstanbul ’a giden yolcu otobüsünün lastiklerinde diş bulunmaması dikkat çekti. Polis, yolcu otobüsünde kış lastiği bulunmaması nedeniyle Karayolları Trafik Kanunu’nun 30/1a maddesine göre, "Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanmak" suçundan 77 TL ceza kesti. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/111588711158874

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Herşey lafta... - aak

  Dün Bolu'dan İstanbul'a geldim. Tam Bolu tüneline gireceğim sıralarda TRT Radyodaki haberlerde, "Zincir takılı olmayan tır'ların Bolu Dağı geçişine ekipler tarafından izin verilmiyor" denmişti. Ama bir sürü tır'la beraber basbayağı zincirsiz bir şekilde geçtik Bolu Dağı'nı. Ne bir ekip, ne bir kontrol, hiç de birşey yoktu. Herşeyimiz lafta ve göstermelik...

  Kaza mı? - Clear

  Şimdi bunun adı kaza mı? Yoksa umursamazlık ve ihmal mi? Artık her konuda tanımları netleştirmenin,şu salgın hastalığımız olan kavram kargaşasından kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Üstelik bir çok sürücü,yollara ya da yol temizleyicilerine bahane bulur,peki kendileri sütten çıkmış ak kaşık mı? O kabak lastiklerle yazın göbeğinde bile fren yapınca kim bilir neler olur?

  Kaza yapan firma hangisi ? - sushi_12

  Google'da "bolu dağı ankara istanbul 1 ölü" yazdığınızda ikinci sıradaki bağlantıdan aracın plakasına ulaşabiliyorsunuz.Plakayı arattığınızda ise firmanın ismine.Haberlerde firma isminin açıkça belirtilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  77 TL ceza mı ? - idarehukuku

  Ben Ankara Bilkent yolunda 50 km yerine 70 ile gittiğim için 300 lira ceza alıyorum, otobüs kış lastiği olmadan yola çıkıyor, kaza yapıyor bir vatandaş vefat ediyor on yaralı var işleten 77 ceza alıyor. polis radar ile hız kontrolü yapana kadar önce denetim görevini yerine getirsin.