Tek suçu erkek arkadaşıyla görüşmek!

Siirt'te erkek arkadaşını ziyarete giden genç kız, yakınlarının saldırısına uğradı. Korkarak, 6. kattan atlayan kız, ağır yaralandı. Başka bir hastaneye sevk edilen genç kız, ambulansa bindirilirken 5 yerinden bıçaklandı. Polis, genç kızın 6'ncı kattan atılmış olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor.
Siirt’te yerel radyoda DJ'lik yapan erkek arkadaşının akşam yanına giden 17 yaşındaki N.E., kendisini takip edip radyoya gelen babası ve ağabeylerinin saldırısında canını kurtarmak için 6'ncı kattan atladı. Zemin kattaki manavın çinko çatısına düşerek yaralı kurtulan N.E., götürüldüğü hastanede yine aile fertleri tarafından 5 yerinden bıçaklandı.
İlköğretim okulunu bitirdikten sonra liseye devam etmeyen N.E. dün akşam yerel radyoda DJ'lik yapan erkek arkadaşı Ö.M.E. ile buluşmak üzere sözleşti. Saat 21.30 sıralarında evinden ayrılıp randevu yeri Güreş Caddesi üzerindeki Divan Apartmanı’nın 6'ncı katında bulunan yerel radyo 56 FM’e giden N.E.'yi, babası ve ağabeyleri takip etti.
İki arkadaşın buluşup sohbet etmeye başlamasından hemen sonra radyonun bulunduğu kata çıkan N.E.'nin babası ve ağabeyleri önce kızlarının erkek arkadaşı Ö.M.E.’yi tekme tokat dövdü. Babası ve ağabeylerinin kendisine de saldırması üzerine N.E., canını kurtarmak için radyonun bulunduğu 6'ncı kattan kendini boşluğa bıraktı.
Binanın zemin katındaki manavın çinko çatısına düşen N.E. yaralandı. Olayı görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansındaki doktorlar N.E.’ye ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra Devlet Hastanesi’ne götürdü.

HASTANEDE BIÇAKLADILAR
Ailenin diğer yakınları N.E.'nin 6'ncı kattan atlayıp yaralandığını öğrenince getirileceği Siirt Devlet Hastanesi önünde toplandı.
Ambulasla yaralı getirilip içeri alınırken bir grup akrabası sedyedeki N.E.'ye saldırdı. Müdahale eden güvenlik görevlilerinin engellemeye çalıştığı saldırganlar N.E.'yi 5 yerinden bıçakladı.
Polisler tarafından güçlükle saldırganların elinden alınan N.E.'nin, Siirt Devlet Hastanesi'nde ilk tedavisi yapıldı. Altıncı kattan atlayıp zemin katta çinko çatıya düşmesinin yanı sıra bıçak darbeleriyle de ağır yaralanan N.E., Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. N.E. yoğun güvenlik önlemi altında Diyarbakır'a götürülürken, ilk aşamada saldırganlardan kimlikleri saptanan 5 kişi gözaltına alındı. 

HASTANEDE YOĞUN BAKIMDA
Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne tedavisi devam eden N.E.'nin hayati tehlikesinin devam etitği belirtildi. Kol ve bacaklarında kırıklar olduğu, iç kanaması bulunduğu ve bu nedenle ameliyata alınacağı belirtilen N.E., Genel Cerrahi Servisi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi görüyor.
Genç kızın yine bir saldırıya uğrayabileceği ihtimaline karşı bulunduğu katta çok sıkı güvenlik önlemi alındı. Hastanenin özel güvenlik görevlilerinin yanında polisler de görevlendirilirken, bu kata servis görevlilerinden başkasının girmesine izin verilmiyor.

ATILMA İHTİMALİ
N.E.'nin erkek arkadaşı DJ Ö.M.Y. ile buluştuğu yerel radyo 56 FM'i basan babası ve ağabeylerinin saldırısından kurtulmak için 6'ncı kattan atlaması, ardından getirildiği hastanede yine yakınları tarafından bıçaklanmasıyla ilgili soruşturma sürüyor. Polis, genç kızın 6'ncı kattan atılmış olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor. N.E.'nin tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli olan ve adının açıklanmasını istemeyen bir doktorun, “Genç kız yaralı geterildiğinde kendisini 6'ncı kattan atıldığını söyledi” dediği ileri sürüldü.
Olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişinin ardından, yeni gözaltılar olibeleceği belirtildi.