'Tek suçumuz Başbakan'la görüşmek!'

'Tek suçumuz Başbakan'la görüşmek!'
'Tek suçumuz Başbakan'la görüşmek!'

Taksim Dayanışması üyeleri, savcılığın talimatı üzerine dün Emniyet Müdürlüğü nde ifade verdi.

Haber: ELİF İNCE - elif.ince@radikal.com.tr / Arşivi

Gezi eylemleri sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’la toplantıya katılan Taksim Dayanışması üyeleri dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi.
TMMOB Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’nden Derya Karadağ ve Beyoğlu Semt Dernekleri Sözcüsü Cem Tüzün, Taksim Dayanışması’nın Gezi olaylarındaki rolü hakkında savcılık talimatıyla ifadeye çağrılmıştı. Savcılığın polisin hazırladığı fezlekeyi gerekçe göstererek soruşturma talimatı verdiğini belirten Muhcu şöyle konuştu:
“Buraya şüpheli olarak çağrılmamız hukuki değil. Fezlekede hakkımızda hiçbir somut suçlama yok ama suç ve suçlu yaratılmak isteniyor. Başbakan’la görüşmemiz gerekçe gösteriliyor, O zaman görüşmenin diğer tarafları da şüpheli olarak soruşturma konusu edilmeli” dedi. Polis fezlekesinde Taksim Dayanışması ‘halkı sokağa dökmekle, Gezi Parkı’nı işgalle, polisi kötülemekle, esnafı maddi zarar uğratmakla ve yaralamalara neden olmak’la suçlandı.


  http://www.radikal.com.tr/115509711550971

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tuhaf - tevahi

  Öcalan nın bir çok avukatı Öcalan la görüştüğü için cezaevinde. Çoğunu bizzat devlet göndermişti. sonrada görüştükleri için tutuklamıştı. bugn yine aynı şey yaşanıyor.bu ülkede hukuk hiç bir zaman olmadı. hakim ve savcılar değil, yargılayıp mahkum eden olislerdir. bari o duruşmaları yaparak insanlara eiyet etmeyin gözaltındayken polis hem sorgulasın hem yargılasın hemde mahkum etsin. sonuçta her zaman polisin dediği oluyor. bari yargıya harcanan para başka yere harcanmış olur.