Tek taşları hatırlıyor

Pamukova'da önceki akşam raydan çıkarak devrilen Yakup Kadri Karaosmanoğlu treninde yaralananlardan bir kısmı İstanbul'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

İSTANBUL - Pamukova'da önceki akşam raydan çıkarak devrilen Yakup Kadri Karaosmanoğlu treninde yaralananlardan bir kısmı İstanbul'daki hastanelerde tedavi altına alındı.
Kazayı hafif yaralı olarak atlatan 25 yaşındaki Filiz Özçelik Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde Plastik Cerrahi Bölümü'nde tedavi ediliyor.
İki yıl önce Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden mezun olan Filiz Özçelik, İstanbul'da ailesiyle yaşıyor.
Eskişehir'deki arkadaşını ziyarete gitmek için önceki gün Haydarpaşa Garı'ndan trene binen Özçelik, bir fabrikada muhasebeci olarak çalışıyor. Özçelik'in ablası Funda Özçelik, "Kazanın ardından kardeşimin yaralandığını anneme ve babama telefonla haber vermişler. Ben kazayı televizyon izlerken öğrendim. Kardeşimin şu an tek hatırladığı şey, trenin raylardan çıkıp taşlar üzerinde gittiği. Filiz taşların sesini duymuş" dedi.
Trende garson olarak 1.5 ay önce işe başlayan Mustafa Ergenç de kazayı ucuz atlatanlardan. Adapazarı'nda oturan Ergenç'in başında tedavi olduğu Haydarpaşa Numuna Hastanesi'nde babası Dursun, amcası Metin Ergenç ve yakınları var. Mustafa'nın babası Dursun Ergenç, "Haberi alır almaz kazanın olduğu bölgeye girdim. Her taraf ceset doluydu. Durum çok kötüydü. Oğlumun kurtulduğuna şükrediyorum" diye konuştu.
Anneannesini kaybetti
İstanbul'dan anneannesiyle birlikte memleketi Eskişehir'e giden dokuz yaşındaki Burak Yerlikan ise Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyor. Burak kazada anneannesini kaybetti. Doktorlar bacağında kırıklar olan Burak'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini söylüyor.