Tekerlekli aracını aldıktan 18 gün sonra kamyon ezdi

Engelli Durmuş Karnak, 12 Temmuz'da koltuk değnekleriyle Tokat Valiliği'nin önüne geldi. Ayaklarındaki rahatsızlıktan şikâyetçiydi. Kapının önünde Tokat Valivekili Recai Akyel'le karşılaştı.
Karnak...

TOKAT - Engelli Durmuş Karnak, 12 Temmuz'da koltuk değnekleriyle Tokat Valiliği'nin önüne geldi. Ayaklarındaki rahatsızlıktan şikâyetçiydi. Kapının önünde Tokat Valivekili Recai Akyel'le karşılaştı.
Karnak, Valivekili Akyel'e derdini anlattı. Kendisine akülü bir araç verilmesini rica etti. Akyel, gerekli işlemlerin yapılması talimatını verdi. Başvurudan bir gün sonra 13 Temmuz'da Karnak'a aracı teslim edildi.
Aradan 18 gün geçti. Tokat Valivekili Recai Akyel bir trafik kazasında engelli Durmuş Karnak'ın yaşamını yitirdiğini öğrendi. Niksar yolu kavşağı pazar, yeri mevkisinde sürücüsünün kimliği ve plakası öğrenilemeyen bir kamyon arkasında akülü arabasıyla bekleyen Durmuş Karnak'ı fark etmemişti. Gerimanevra yaparken onu ezmiş ve sonra kaçmıştı. Akyel, acılı eş Güliçi ile oğlu Salih Karnak'ı ziyaret ederek, taziye dileklerini iletti. Akyel, ailenin isteği üzerine Durmuş Karnak'ın vatani görevini yapan torununa yardım edileceğini söyledi.