Tekirdağ´da sır cinayeti çözen polis, ilçe emniyet müdürü oldu

Tekirdağ´da sır cinayeti çözen polis, ilçe emniyet müdürü oldu
Tekirdağ´da sır cinayeti çözen polis, ilçe emniyet müdürü oldu
Tekirdağ'da 6 yıl önce esrarengiz şekilde kaybolan iki genç kızın dosyasını titizlikle izleyen ve önce kemiklerini, ardından katil zanlılarını açığa çıkaran Asayiş Şube Müdürü Turgut Bakkallar, yeni kurulan Süleymanpaşa ilçesine Emniyet Müdürü oldu.

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’da 6 yıl önce esrarengiz şekilde kaybolan ve kemikler bulununca öldürüldükleri ortaya çıkan 19 yaşındaki Meral Yapıcı ile 17 yaşındaki Nefise Kıran cinayetini çözen Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Turgut Bakkallar, kentin büyükşehir kapsamına alınmasının ardından yeni kurulan Süleymanpaşa İlçesi'ne Emniyet Müdürü olarak atandı.

Büyükşehir yasası kapsamında yeni kurulan 3 ilçeye emniyet müdürü ataması yapıldı. Merkez Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Turgut Bakkallar'ın ataması gerçekleştirildi. Bakkallar'ın yerine ise Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak'ın ataması yapıldı. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün boşalan göreve ise İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Adem Tuncel vekalet edeceği öğrenildi.


DİĞER ATAMALAR

Ayrıca Çerkezköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Kayaoğlu, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Asayiş Büro Amiri olarak görev yapan Emniyet Amiri Bülent Çelik ise yeni kurulan Ergene İlçesine Emniyet Müdürü olarak atandı.


KAYIP KIZLARIN SIRRINI ÇÖZMÜŞTÜ

Süleymanpaşa İlçesi'ne Emniyet Müdürü olarak atanan Asayiş Şube Müdürü Turgut Bakkallar, 6 yıl önce esrarengiz şekilde kaybolan ve kemikler bulununca öldürüldükleri ortaya çıkan Meral Yapıcı ile Nefise Kıran cinayetini raflardan indirerek çözen ekibin başında yer almıştı.


RUHAN YALÇIN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/116087011608703

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu nasil habercilik - tansel_ozkan

  Insan bir iki cumlede olayin nasil cozuldugunden ve katilin kim oldugundan bahseder.

  Aferin - Murat Odak

  Tüm atamaların liyakatla yapıldığı, böyle şeylerin haber olmadığı bir ülke istiyorum.

  ağlıyorum - noname99

  Memlekette bir adamın hak ederek terfi etmesi haber oluyor. Gülüyorum ağlanacak halimize.