Telefon dolandırıcılarının son kurbanı Ümit Sayın oldu

Telefon dolandırıcılarının son kurbanı Ümit Sayın oldu
Telefon dolandırıcılarının son kurbanı Ümit Sayın oldu
Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Ümit Sayın, telefon dolandırıcıların kurbanı oldu.

Çengelköy polis merkezine öğle saatlerinde giden Ümit Sayın’ın kız arkadaşı ondan haber alamadığını cep telefonunun sürekli meşgul çaldığını söyledi.

Polis şikayet üzerine başlattığı soruşturmada Ümit Sayın’ın cep telefonuyla ara vermeden 5 saattir görüştüğünü tespit etti. Bunun üzerine Ümit Sayın’ın kontör dolandırıcılarının tuzağına düşmüş olma ihtimaline karşılık soruşturma derinleştirildi.

BANKA HESAPLARINDAN PARA AKTARILDIĞI TESPİT EDİLDİ
Bunun üzerine bankalarla irtibata geçilerek Ümit Sayın’ın banka hesapları incelemeye alındı. Yapılan incelenemede kayıp olduğu dönemde hesaplardan parça parça olarak 30 bin liranın havale edildiği görüldü. Bu havalelerden 11 bin liralık kısma kimse parayı çekmeden bloke koyduruldu. Ancak 19 bin liranın paranın havale edildiği hesaptan çekildiği tespit edildi.

GERÇEK POLİSLER ARAYINCA DOLANDIRILDIĞINI ANLADI
Cep telefonunu kapattığında kendisini arayan gerçek polislerden dolandırıldığını anlayan Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Ümit Sayın’ın şok geçirdiği belirtildi. Oldukça üzgün bir şekilde Çengelköy polis karakoluna gelen Ümit Sayın’ın kendisini dolandıranlardan şikayetçi olduğu belirtildi. Sanatçıyı cep telefonundan arayan kişilerin kendilerini polis olarak tanıttıkları konuştukları sırada arkadan telsiz sesi geldiği belirtildi. Dolandırıcıların terör örgütünü ortadan kaldırmak için bir operasyon yaptıklarını bunun için daha sonradan örtülü ödenekten kendisine geri verilmek üzere bazı hesaplara para havalesi yapmalarını istedikleri öğrenildi.

ŞÜPHELİLERİN EŞKALİ BELİRLENDİ
Polis olayla ilgili başlattığı geniş çaplı operasyonda banka güvenlik kameralarını da kullanarak 19 bin liralık havaleyi çekmeye gelen kişilerin eşkallerini belirledi. Bu kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için soruşturma geniş çaplı sürdürülüyor.