Telefon nerede? Köpek yuttu!

Konya'da petrol istasyonunu çalıştıran Emin Çenesiz'in düşürdüğü telefonu köpeği yuttu. Sim kart ve batarya gibi parçaları köpeğin tersinden toplayan Çenesiz, "İştahı da açıldı" dedi.

KONYA - Bir petrol istasyonunda bakılan bekçi köpeği, sahibinin düşürdüğü cep telefonunu yuttu. Konya'nın Karapınar ilçesinin Hotamış beldesindeki Tolunoğlu Petrol'ü çalıştıran Emin Çenesiz, köpeğiyle oynarken, gömleğinin cebindeki cep telefonunu düşürdü. Telefonun düştüğünü fark etmeyen Çenesiz, daha sonra ayrılarak evine gitti. Çenesiz, durumu fark
edince neler yaptığını şöyle anlattı: "Cep telefonunu kaybettiğimi fark edip aradığım zaman köpeğim, ses geldiği ve titreşimde olduğu için cihazın hareket ettiğini görünce ağzına almış. Telefon çalarken açma düğmesine dişiyle dokunmuş olabilir. Ben de köpeğimin çıkardığı seslerden telefonla oynadığını anladım. Hemen petrole geldim ama iş işten geçmişti. Telefonu köpek yutmuş, yerde birkaç plastik parça kalmış" dedi. Çenesiz, bir süre bekledikten sonra köpeğinin dışkı yoluyla telefona ait sim kartını attığını, daha sonra telefonun bataryasını yine aynı yolla çıkardığını belirterek, "Veterinere götürmedim. Sağlığı son derece yerinde. Telefonu yuttuktan sonra iştahı da açıldı" diye konuştu.