Telefonda büyük vurgun! İşadamlarını da dolandırmışlar

Telefonda büyük vurgun! İşadamlarını da dolandırmışlar
Telefonda büyük vurgun! İşadamlarını da dolandırmışlar
Telefonda kendilerini polis olarak tanıtarak toplam 1 milyon 300 bin liralık dolandırıcılık yapan bir çete yakalandı. Çetenin kurbanları arasında işadamlarının da bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 7 şüphelinin sorgusuna Asayiş Şube Müdürlüğü'nde devam ediliyor.

RADİKAL - İstanbul 'da öğle saatlerinde operasyon düzenleyen polis, telefonda kendilerini polis olarak tanıtarak toplam 1 milyon 300 bin liralık dolandırıcılık yapan bir çeteyi yakaladı. Çetenin kurbanları arasında işadamlarının da bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 7 şüphelinin sorgusuna Asayiş Şube Müdürlüğü'nde devam ediliyor.

EŞZAMANLI OPERASYON YAPILDI

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yaklaşık 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından öğle saatlerinde harekete geçti. Ekipler, kendilerini polis olarak tanıtan bir çeteye yönelik operasyon yaptı. İstanbul 'da 6 ayrı adrese yapılan eşzamanlı baskınlarda, telefonla rastgele aradıkları kişilere kendilerini polis olarak tanıtarak para toplayan 7 kişi gözaltına alındı.

1 MİLYON 300 BİN LİRA DOLANDIRMIŞLAR 

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne getirilen şüpheliler sorguya alınırken, zanlıların İstanbul ve Muğla'da aralarında işadamlarının da bulunduğu çok sayıda kişiyi toplam 1 milyon 300 bin liralık dolandırdıkları tespit edildi. 

Şüphelilerin, telefonla kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra, “Terör örgütü hesaplarınızı ele geçirmiş. Büyük bir operasyonun içindesiniz, bize yardım edin" gibi bahanelerle kandırdıkları kurbanlarından, sözde operasyon bitiminde iade edilmek üzere para istedikleri öğrenildi. 

Yetkililer, şüphelilerin sorgularının devam ettiğini, dolandırılan para ve kişi sayısının önümüzdeki günlerde artabileceğini söylediler. (DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Para

  ,

  operasyon

  ,

  lira

  ,

  muğla