Telefonda 'yaşamak istemiyorum' demiş

ANKARA - İntihar eden eski JİTEM’ci Albay Abdulkerim Kırca’nın, kendi silahı ile şakağına ateş ederek öldüğü, askeri ve sivil savcının, ölümün ‘bitişik atış’ nedeniyle gerçekleştiği görüşünde birleştiği açıklandı. Dün bir basın açıklaması yapan Gaziler Derneği Genel Başkanı Ali Kiraz ise Kırca’nın ölümünden yarım saat önce avukat bir arkadaşını arayarak hakkında öne sürülen iddialardan dolayı çok üzüldüğünü, gururuna yediremediğini ve ‘yaşamak istemiyorum’ dediğini öne sürdü. Kiraz, Kırca’nın kendisiyle ilgili medyada çıkan haberler sebebiyle intihar ettiğini iddia ederek, “Kırca kendisi ile ilgili haberleri okuduktan sonra abdestini alıp odasına çekildi ve intihar etti. Ölüm öncesi bir mektup veya not bırakmadı” dedi.
Kiraz, Kırca’nın PKK ile Antalya’da çıkan çatışmada yaralandığını ve belden aşağısının felç olduğunu belirterek “Kırca, bir darbeci, çeteci, deniz feneri mensubu değildir. O vatanı için bedel ödemiş gerçek bir gazidir. Gazi arkadaşımızın asılsız ithamlarla ölümüne sebep olunmuştur” dedi.
Kırca’nın intihar ettiği önceki gün Star gazetesinde yayımlanan haberde itirafçı Abdulkadir Aygan’ın, Kırca’nın pek çok yargısız infaz yaptığı iddialar yer almıştı. Ayrıca Kırca’nın PKK ile girilen bir çatışmada değil bir hemşireyle yaşadığı yasak aşk nedeniyle JİTEM tarafından vurulduğu öne sürülmüştü. (Radikal)