Telefonla 1.5 milyon lira dolandırmışlar

Telefonla 1.5 milyon lira dolandırmışlar
Telefonla 1.5 milyon lira dolandırmışlar
14 ilde, telefonla kandırdıkları kişilerin yaklaşık 1,5 milyon lira değerinde altın ve parasını aldığı iddia edilen 3 kişi yakalandı.

RADİKAL - Bursa'da, 14 ilde telefonla kandırdıkları kişilerden yaklaşık 1,5 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen biri kadın 3 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bursa'da yaşayan Asuman P'yi telefonla arayan bir şüpheli, kendisini polis olarak tanıtıp operasyon kapsamında para vermesi gerektiğini söyledi.

Parayı almak için evine gelecek kişinin de polis olduğunu belirten zanlı, onun "şifre 246" diyerek paraları teslim alacağını ifade etti.

Bunun üzerine paniğe kapılan Asuman P, evine gelen kişiye 25 bin 500 lirasını verdikten sonra dolandırıldığını fark ederek polise başvurdu.

Yine Bursa Emniyet Müdürlüğüne müracaat eden Ayşe Ö. (43) de aynı yöntemi kullanan bu kişilere 20 bin liralık altınını verdiğini anlattı.

Zanlıları yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, Ayşe Ö'nün evinden ayrıldıktan sonra kullandıkları aracın plakasını belirledi. Söz konusu aracı takip eden ekipler, altınları alan Musa Y. (26) ile 9 bankada hesap açtıran Gülten Y. (32) ve suç örgütünün elebaşı olduğu öne sürülen Yüksel Ş'yi (45) yakaladı.

Polisin araştırmasında, şüphelilerin 14 ilde yaklaşık 1,5 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
AA


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Para

  ,

  operasyon

  ,

  suç

  ,

  emniyet