Telefonla 175 bin lira dolandırdılar

Telefonla 175 bin lira dolandırdılar
Telefonla 175 bin lira dolandırdılar
Eskişehir'de telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 7 kişinin 175 bin lira para ile çok miktarda ziynet eşyasını alan 49 yaşındaki F.Ç. ile 18 yaşındaki A.T. gözaltına alındı.

RADİKAL - Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri son bir ay içerisinde telefonla dolandırıcılık olaylarına karışan F.Ç. ile A.T.'yi 100'e yakın işyeri ve apartmanların güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek belirlendi. Polis ekipleri, F.Ç. ile A.T.'yi dün öğle saatlerinde kent merkezinde dolandıracakları bir kişiden poşet içerisindeki para ve altınları almak isterlerken yakaladı.

Gözaltına alınan 2 şüphelinin üzerlerinden dolandırıcılık olaylarında kullandıkları 2 cep telefonu ele geçirildi. Dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirmek için bir ay önce Şanlıurfa'dan Eskişehir'e geldikleri belirtilen F.Ç. ile A.T.'nin telefonla aradıkları kişilere kendilerini savcı ve polis olarak tanıtırken, "Kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçmiş, bankada bulunan paranızı sahte belgeler ile çekecekler, şahısları takip ediyoruz", "Kuyumcu soyulmuş, kimlik bilgileriniz bırakılmış. Bankadaki paralarınızı çekin, evdeki altınlarınızla birlikte bir poşete koyup belirttiğimiz yere bırakın" diyerek dolandırdıkları belirtildi.
DHA-Kemal ATLAN