'Telefonla taciz ediyordu, öldürdüm!

'Telefonla taciz ediyordu, öldürdüm!
'Telefonla taciz ediyordu, öldürdüm!

Arşiv

Göktürk Köyü ormanlık alanında işlenen cinayetle ilgili ifadesinde, "Telefonla arayıp rahatsız ediyordu. Buluşmak için ormanlık alanda randevu verip öldürdüm" diyen Gülizar G. ile eşi tutuklandı.

İSTANBUL   - Eyüp Göktürk Köyü Mithatpaşa Mahallesi Selami Bulvarı ormanlık alanına 4 Şubat 2013 tarihinde piknik yapmaya giden vatandaşlar, kanlar içerisindeki erkek cesediyle karşılaşınca durumu polise bildirdi. Olay yerindeki otomobil ve ceset üzerinde yapılan incelemede öldürülen kişinin, 3 gün önce yakınlarının kayıp müracaatında bulunduğu Abdürrezzak Çakar (34) olduğu belirlendi.

GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI İNCELENDİ
Cinayeti soruşturan polis, Abdürrezzak Çakar’ın yerinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamadığı bilgisi üzerine, Çakar’ın çalıştığı yerin güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Kamera görüntülerinde bir arkadaşıyla birlikte iş yerinden çıkan Çakar’ın daha sonra Göktürk Köyü sokaklarından geçip cinayetin işlendiği bölgeye gittiğini belirledi. Çakar’ın telefon kayıtlarını da incelemeye alan polis, Çakar’ın en son görüştüğü 35 yaşındaki Gülizar G. ve kocasını gözaltına aldı.

"BULUŞMAK İÇİN ORMANLIK ALANDA RANDEVU VERDİM"
Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan Gülizar G., daha önceden aynı mahallede komşu oldukları Çakar’ı tabancayla öldürdüğünü itiraf etti. Gülizar G.'nin ifadesinde, “Aynı mahalleden komşumuz olan Abdürrezzak Çakar, bir süre sonra başka bir adrese taşındı. Kendisiyle mahalleden tanışıklığımız vardı. Ama bir süre sonra beni telefonla arayıp rahatsız etmeye başladı. Israrla aramalarını sürdürünce, buluşmak için ormanlık alanda randevu verdim. Evimizde bulunan babadan kalma silahla birkaç el ateş edip olay yerinden uzaklaştım" dediği öğrenildi. Gülizar G. ile birlikte gözaltına alınan eşi İsa G., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen her iki zanlı, tutuklanıp cezaevine gönderildi. (Mehmet AKTARAN/DHA)