Telegraph: Erdoğan kulak vermeli

Telegraph: Erdoğan kulak vermeli
Telegraph: Erdoğan kulak vermeli
İngiliz Telegraph gazetesi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Taksim'de başlayan ve tüm Türkiye'ye yayılan protestolara kulak vermesi gerektiğini yazdı.

LONDRA - Gazete , Erdoğan bu protestolara karşılık vermezse AB 'ye üye olmaya çalışan ve Suriye ile İran'a komşu olan bir ülkedeki sürekli kargaşanın herkesi etkileyeceğini savundu.

'The Telegraph'ın görüşü' olarak yorumlar sayfasında yer alan yazıda, Erdoğan'ın 3'üncü kez genel seçimlerde birinci parti olarak çıktığını, ülkeye sürekli bir ekonomik iyileşme getirdiğini buna karşın bu protestoların birden bire ortaya çıkmadığını yazdı.

Yazıda şu ifadeler yer aldı: 'Başbakan Türklere 3'den fazla çocuk sahibi olun çağrısı yaptığında, içki içenlere 'alkolik' dediğinde ve ardından alkol satışını yasakladığında bir çoğu Başbakan'ın niyetini doğal olarak sorguluyordu. Bundan da ötesi Erdoğan'ın otoriter bir içgüdüsü var ve kolayca eleştiriye gelemiyor. Türkiye , en fazla gazeteciyi cezaevinde tutan ülkelerin en başında. Gazetecileri Koruma Komitesi'ne göre Türkiye'de 49 gazeteci tutuklu'

Yazı şöyle devam etti: 'Başbakan ciddi ve duygusal bir adam, popüler desteği kaybetmeyen usta bir politikacı. Polisin protestoculara biber gazı ile karşılık verirken aşırı güç kullandığını kabul etti. Bu gösteriler, Mısır'da Hüsnü Mübarek'in devrildiği Tahrir Meydanı'ndaki protestoların Türk versiyonu değil'. Buna karşın Erdoğan bu protestoları çok iyi dinlemeli ve yanıt vermelidir. AB'ye üyelik için çalışan, Suriye ve İran ile komşu olan bir ülkedeki sürekli kargaşa hepimize etkileyecektir'. (Gonca YAĞCI-DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113601711360174

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bunlar kim? - sktk60

  kim olacak hükümetin ergenekoncuları.

  günaydın - capoeira

  o kadar hak yensin..açlık artsın.insanımız aşağılansın..kadrolaş adamına mevki ver..sonra peygamber efendimizin hadisiyle çık içkiye tak..neyin peşinde olduğu açık ve net..tepki seçimlerde gösterilmeli..bal gibi diktatörsün..bi zamanlar chp şimdide sen..

  Diktatörlük kanda dolaşmaz zaten... - citizen

  Ona sorsanız kanında "diktatörlük" yokmuş...Sülalemde yok böyle birşey diyor. Hitler'in babası da diktatör değildi.O demek ki diktatörlüğü kanda dolaşan bir virüs olarak görüyor. Bilemiyor ki o virüs kanda değil beyinde yerleşiktir. Sonradan olma bir kronik hastalıktır. Kan tahlili yaptıracağına beyin tomografisi çektirsin...

  Gunaydin - semapost

  Yeni mi anladiniz?