Telekinezi dünyanın dilinde: Bu bir şaka değil!

Telekinezi dünyanın dilinde: Bu bir şaka değil!
Telekinezi dünyanın dilinde: Bu bir şaka değil!
İngiliz Guardian gazetesi, Başbakanlık Başdanışmanlığına atanan Yiğit Bulut'un 'Başbakan'ı telekinezi (uzaktan etkileme) yöntemiyle öldürmeye çalışıyorlar' açıklamasını sayfalarına taşıdı

Guardian yazarı Fiachra Gibbons ‘Başbakan’ın Başdanışmanı Gezi Parkı protestolarının nedenini biliyor –telekinezi’ başlığını kullandığı yazısında, hükümetin Alman havayolu şirkeyi Lufthansa’dan CIA’ye kadar çok sayıda komplo teorisiyle Gezi Parkı protestolarını açıklamaya çalıştıklarını yazdı.

'Başdanışman'ın ilk resmi görüntüsü


AKP hükümetinin Gezi Parkı olaylarının arkasında CIA, gelişen ekonomiyi kıskanan Avrupa, teröristlerle işbirliği yapan belirlenemeyen dış güçler, faiz lobisi ve uluslararası Yahudi komplo teorisi gibi nedenler gösterdiklerini yazan Gibbons şöyle devam etti: ‘artık, cevabı biliyoruz. Başbakan’ının arkasında onu gözden düşürmek için karanlık güçler tarafından planlanan dev bir telekinezi saldırısı var. Çünkü Başbakan, Türkiye’yi dünya için bir model yaptı. Yiğit Bulut, yakın zaman içinde Başbakan’ın Başdanışmanı oldu. Hayır, bu bir şaka değil. Telekinezi, fark etmiş olabilirsiniz, Yunanca bir sözcük.’

Der Spiegel: Komplo teorisyeni Yiğit Bulut Başbakan'a danışman oldu


Bakanların ve medyanın büyük bir bölümünün protestoların arkasındaki komplo teorileri üretme üzerinde birbirleriyle yarıştıklarını ifade eden yazıda, AK Parti ’nin protestoların BBC, CNN ve Reuters işi olduğunu iddia ettiğini hatta gözlerin bazılarının işlerine medya patronlarının son verdiği liberal gazetecilere çevrildiğini aktardı.
Yazar sözlerini şöyle sürdürdü: ‘TV sunucusu ve yorumcu protestoların Alman hava yolu şirketi Lufthansa tarafından ödendiğini çünkü, İstanbul’a 3. havaalanı projesinin 100 milyon yolcuyu Almanya’dan Türkiye’ye çekeceği korkusu taşıdıklarını söyledi. Bulut, Türkiye’nin düşmanlarının telekinezi yöntemiyle Erdoğan’ı öldürmeyi planladıklarını iddia ediyor. Geçen ay bir televizyonda bunları söyledi. Bu hafta Bulut, Erdoğan’ın en yüksek resmi makamına getirildi.
Gibbons, protestolar sırasında Erdoğan’ın kendini idam edilen Adnan Menderes ile karşılaştırdığını o günden bu yana Başbakan’ın köprüleri kurmak yerine kontrol altında tutmak ve öç almakla meşgul olduğunu savundu.

Özgür Mumcu yazdı. "Demokrasi kahramanı başdanışman   "


ERDOĞAN’IN EN BÜYÜK TEHLİKESİ KENDİSİ


Yazar yazısını şöyle noktaladı: ‘Erdoğan’ın en büyük tehlikesi kendisi ve etrafındakiler. Emlak patronu damadından her yere birlikte gittiği Kasımpaşa’dan eski arkadaşları. Sadece beş yıl önce Erdoğan’ın yeni başdanışmanı ona ve partisini Atatürk ’ün laik cumhuriyetine faşist bir tehlike diyerek eleştirmişti. Osmanlı için umutsuz bir nostalji. Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu’ndaki bir çok sultanın savaştan daha çok etrafındaki uşaklar yüzünden öldüğünü hatırlayacak kadar akıllıdır.’ (dha/ Gonca YAĞCI)

Yiğit Bulut Başbakanlık başdanışmanı oldu


  http://www.radikal.com.tr/1141721114172123

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tuhaf ??? - malasa22

  Aynı haber, aynı manşet ve içerikle Cumhuriyet gazetesinde olamsı ne tuhaf... Buna acaba bir karalama kampanyası denilebilir mi? Kim bu haberleri servis ediyor?

  sindirim meselesi - tunc2013

  Sindirseniz iyi olacak bir yerlere mi dokunduda bu kadar ses cikiyor diye insan merak etmeden de duramiyor. Aldigi egitim finans tecrubesi oturdugu koltugu hak ediyor. Yorumlari da kendini baglar en azindan burada atilip tutulan kadar atmiyor konustuklari yazdiklari mantikli.

  Bağzı Şeyler - yazarın sonu

  Vallahi dış basından okuyunca daha bir komik oldu. Adamlar manşetten dalga geçmişler. Sonunda da ders vermeyi unutmamışlar : Olan bitenin sebebi sizsiniz, tutumunuzu ve söyleminizi değiştirin. Gerçi hükümet kanadı tarafından bu açıklamalar safça ... yapılmadı. Bir kaç tv kanalında yarım yamalak haber takip etmek dışında dünyaya kapalı birçok insanın evine bu tarz açıklamalar girdiğinde, haliyle muhaliflerin satılmış vatan haini olduğu fikri yerleşik bir hal alıyor. Kurnazca...

  yalancının mumu - likapa

  guardıan ve diğerleri neden gezi olaylarının başından beri bu kadar ilgileniyorlar bu işlerle.çünkü hepsi komplonun içinde de ondan.türkiye bu tip dönemlerde hep böyle olur dış medyayla malum türk medyası sıkı bir işbirliğine girer.örnek:ecevitin itibarsızlaştırılması hatta başkent hastanesinde öldürülmeye çalışılması, 28 şubat.bunlar en yakın geçmiş.türk medyası nasıl da ağız birliği yapıp, hepsi birden aynı manşeti atarlar.varan 1 diye ekranlardan bomba gibi seslerin geldiğini hatırlıyorum.bizim medya sektörümüz her zaman milletine ihanet etmiştir.bugün de bunu yapıyorlar.radikal de aynı grupta.iyi tarafı her geçen gün maskeler biraz daha düşüyor ve millet sizleri çok iyi tanıyor.yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor

  Yiğit Bulut başbakanın başdanışmanı olmuş. - brandywine06

  Başka söze gerek yok. Ülkeyi kapatıp, ışıkları söndürüp dağılalım. Elbette bu duruma maruz kalmış biz zavallılara kucak açacak bir ülke bulunur!

  Telekineziz! - Ergun Tok

  Bunun adi "WOODOO" dur. Afrikayi cok ziyaret eden Basbakanimiz asil woodoo nun kaynagini bir daha sefer ABD ye gidince Lousiana da New Orleans da bulabilr. Madem ki merakli bunlara, yardinci olmak istedim. Inandigi hurafelerin kaynagini ve teferruatini bilmesi icab etmez mi bizim uzerime cevirebilmek icin. Goreyim sizi Erdogan bey woodoyla secim kazanin ve bir kocaman aferin alin.

  - - acipayamli2

  birde mentalist diye dizi bile var hani.