Telekulak iddiasıyla 7 kişinin ifadeleri alındı

Telekulak iddiasıyla 7 kişinin ifadeleri alındı
Telekulak iddiasıyla 7 kişinin ifadeleri alındı
Yasadışı dinlemelerle ilgili Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'ndeki paralel devlet yapılanması iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 1'i meslekten ihraç edilen 7 emniyet mensubunun yargılanmasına başlandı.

RADİKAL - Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya eski Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürleri Kamil Akyıl ile Olcay Kürklü'nün de aralarında bulunduğu 7 sanık ile bazı müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada hazır bulunanların tutanağa geçirilmesi ardından sanıkların kimlik tespitlerine başlandı. Sanıklardan İstihbarat eski Şube Müdürü Kürklü, 2010-14 yılları arasında Kırıkkale'de çalıştığını ve son 2 yılını şube müdürü olarak geçirdiğini belirterek, daha sonra başka bir ile tayininin çıkarıldığını ve son olarak meslekten ihraç edildiğini söyledi.

Mağdur ve müştekileri usulsüz dinlediği kaydedilen sanıklara, 'haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek' ve 'kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği' suçlamaları yöneltiliyor.

Dinlenen kişiler arasında AK Parti 'li Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, MHP Kırıkkale 1. sıra milletvekili adayı ve eski İl Başkanı Seyit Ahmet Göçer, eski AK Partüi yöneticisi, işadamları ile bazı emniyet personeli de bulunuyor.

Mahkeme, sanıkların ifadesinin alınmasının ardından duruşmayı, 2 Temmuz 2015 tarihine erteledi.
DHA-Erhan GÖĞEM