Televizyon bomba diye patlatıldı

Başkentte bir televizyon 'bomba' kuşkusuyla patlatılırken, beyaz bir minibüs de polisi telaşlandırdı. Sıhhiye'deki metro istasyonunun girişinde, üzerinde PKK aleyhine yazılmış not bulunan televizyon bırakıldığı ihbarı alan güvenlik güçleri...

ANKARA - Başkentte bir televizyon 'bomba' kuşkusuyla patlatılırken, beyaz bir minibüs de polisi telaşlandırdı. Sıhhiye'deki metro istasyonunun girişinde, üzerinde PKK aleyhine yazılmış not bulunan televizyon bırakıldığı ihbarı alan güvenlik güçleri, olay yerine gitti. Daha sonra bölgeye bomba imha uzmanları sevk edildi. Uzman ekipler, televizyonu fünyeyle patlattı. Patlayıcıya rastlanmayan televizyon ve üzerindeki not incelemeye alındı.
Cinnah Caddesi'ndeki İsveç Büyükelçiliği'nin yan duvarının önüne park halinde bulunan bir beyaz minibüs de polisi alarma geçirdi. Park yasağı bulunan bölgeye bırakılan ve sahibine ulaşılamayan minibüsün yan camlarının olmaması, arka camının da siyah naylonla kapatılması, 'bomba' şüphesi yarattı. Olay yerine gelen bomba imha ekiplerinin incelemesi sonucu herhangi bir kablo bağlantısına rastlanmayan minibüs bir kez de eğitimli köpeklerce kontrol edildi. Köpekler de bir bulguya rastlamadı. (aa, anka)