Televizyon ekranından öğrendiler

Televizyon ekranından öğrendiler
Televizyon ekranından öğrendiler

Yüksel Yancı?nın oğulları, umutla başında bekledikleri televizyondan babalarının ölüm haberini duydular. FOTOĞRAF: DHA


Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, Erhan Üstündağ

(soldan sağa)

SİVAS - Helikopter enkazının bulunduğu ve kurtulan olmadığı haberi, kazazedelerin evlerine ateş düşürdü. BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ’ın evinde gözler te-levizyon ekranlarına kilitlenmişti. Aileler kendilerine ulaşacak sevinçli bir haber beklerken, acı haberi televizyonda öğrendi.
BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı’nın üç çocuğundan Mehmet Alper Yancı, kaza haberini alınca askerliğini yaptığı birliğinden izin alıp hemen ailesinin yanına gelmişti. Ancak o da kardeşleriyle birlikte haberi, umutla izlediği televizyondan duydu. 

Seçimi göremeden...
Yazıcıoğlu’yla birlikte kazada ölen BBP’lilerden Erhan Üstündağ BBP?Sivas İl Başkanı’ydı. 1972’de Sivas’ta dünyaya gelen Erhan Üstündağ, Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bir medikal şirketinin ortağı olan Üstündağ 28 Aralık 2008 tarihinde yapılan kongrede tek liste olarak girdiği seçimde BBP İl Başkanı seçildi.
BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı 1959’da Sivas’ta doğdu. Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.’de (TÜDEMSA™) 25 yıl işçi olarak çalıştıktan sonra emekli oldu. Üç çocuk babası olan Yancı, 28 Aralık 2008 tarihinde yapılan kongrede yönetime geldi. BBP Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya 1968’de Sivas’ta doğdu. TCDD’de çalıştı, asansör teknisyenliği yaptı. Üç çocuk babası Murat Çetinkaya, bu pazar yapılacak seçimde BBP’den Sivas Belediye Meclis üyeliğine aday gösterildi. (dha)