Televizyonda 6 aydır kayıp kocasını arayan kadın, katil çıktı

Televizyonda 6 aydır kayıp kocasını arayan kadın, katil çıktı
Televizyonda 6 aydır kayıp kocasını arayan kadın, katil çıktı
ATV'de yayınlanan Müge Anlı'nın programına 6 aydır konuk olup kayıp kocası Bayram Dişkaya'nın bulunması için ağlayan Perihan Dişkaya, sevgilisi ile birlikte kocasını öldürdüğü ortaya çıktı. Kadın ve sevgilisi, Bayram Dişkaya'yı öldürdüklerini ve Fırat Nehri'ne attıklarını itiraf etti.

RADİKAL - Şanlıurfa Siverek'te inşaat işçisi Bayram Dişkaya (34) geçen yıl ekimde ortadan kayboldu. Eşi Perihan Dişkaya, ATV'de yayımlanan Müge Anlı'nın programında 6 ay boyunca kayıp eşinin bulunmasını isteyip, gözyaşı döktü.

Medyaradar'ın haberine göre, cinayet ihtimalini de değerlendiren polis geniş çaplı soruşturma başlattı. Ekipler, televizyonlarda eşinin bulunmasını isteyen kadının, Mustafa Ç. isimli kişiyle yasak ilişki yaşadığını belirledi.

Bunun üzerine polis, kadın ile Mustafa Ç.'nin telefonlarını takibe aldı. İkilinin, Bayram Dişkaya'nın kaybolduğu tarihte Fırat Nehri kıyısında olduklarını tespit etti. Polis olayla ilgili olarak Perihan Dişkaya, sevgilisi Mustafa Ç. ve 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 5 şüpheli Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek, sorguya alındı. Dişkaya çiftinin 3 çocuğu ise Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edildi.

FIRAT NEHRİ'NE ATMIŞLAR

Şüphelilerden Mustafa Ç.'nin arkadaşı Mustafa B., ifadesinde Bayram Dişkaya'nın öldürülüp, cesedinin Fırat Nehri'ne atıldığını belirterek, "Mustafa beni arayarak arabasının bozulduğunu söyleyip, yardım istedi. Ben de Siverek'te tanıdığım çekici arkadaşlarımı arayarak Mustafa'nın yanına gittim. Arabasını çekiciye yükleyerek Siverek'e geldik. Bu sırada Mustafa yeni bir araba buldu ve bozulan arabanın bagajındaki torbayı yeni otomobile taşıdı. Mustafa'nın belinde silah vardı ve bagaja koyduğu torbada ceset olduğunu gördüm. Beni 'olayı birisine anlatırsan seni öldürürüm' diye tehdit etti. Daha sonra Fırat Nehri kıyısına gittik. Otomobilin bagajından cesedi çıkardı ve balıkçı teknesine koyarak suya açıldık. Cesedin bulunduğu torbaya taş bağlayarak suya attık. Bana onu boğduğunu söyledi. Tehdit edildiğim için korktum ve polise gidemedim. Ama ölen Bayram Dişkaya rüyalarıma giriyordu. 'Beni buradan çıkartın' diyordu.Vicdan azabı çektim" diye konuştu.