Televizyonda 'Ergenekoncu' suçlaması gerginliği

Televizyonda 'Ergenekoncu' suçlaması gerginliği
Televizyonda 'Ergenekoncu' suçlaması gerginliği
Kadri Gürsel ile AKP milletvekili Mehmet Metiner'in birbirine girdiği tartışmada Uludere ve İdris Naim Şahin kavgası çıktı

Tarafsız Bölge'de Milliyet yazarı Kadri Gürsel ile AKP milletvekili Mehmet Metiner'in birbirine girdiği tartışmada Uludere polemiği yaşandı. 

Kadri Gürsel, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Uludere için yaptığı açıklamaları eleştirirken ölen insanların kaçakçı oldukları yönündeki vurguya dikkat çekti. Bakan Şahin'in ölümleri meşru gösterme yönünde bir dil kullandığını kaydeden Kadri Gürsel hükümetin Uludere politikasını eleştirdi.

Gürsel'in eleştirisi üzerine söze giren Mehmet Metiner, Bakan Şahin'in açıklamalarını savununca gergin bir tartışma başladı. Bakan Şahin'in sözlerinin doğru olduğunu iddia eden Mehmet Metiner hızını alamayıp Kadri Gürsel'i Ergenekoncu olmakla da suçlayınca ortalık karıştı.

Gürsel, "benim yazılarım ortada 40 gün arasanız da Ergenekon için böyle bir tutum bulamazsınız" derken Metiner'in saldırgan tavrı deva ederse stüdyoyu terk edeceğini söyledi. "Her eleştiriyi düşmanlık ve AKP karşıtlığı olarak algılayıp hedef göstermek bir alışkanlık haline geldi" dedi.