Televizyonlar 'eğlence'yi kaldırdı

Hakkâri'deki terörist saldırıya lanet yağarken, televizyonlar dün gece eğlence programlarını kaldırdı. Antalya'da süren Altın Portakal da eğlence bölümlerini iptal etti.

İSTANBUL / ANTALYA - Hakkâri'deki terörist saldırıya lanet yağarken, televizyonlar dün gece eğlence programlarını kaldırdı. Antalya'da süren Altın Portakal da eğlence bölümlerini iptal etti.
Pazar gecesi atv'deki 'İbo Show' kaldırılarak yerine 'Siyaset Meydanı' kondu. Show TV'de ekrana gelen 'Pazar Keyfi' adlı magazin programının yapımcıları da "Böyle bir ortamda bir eğlence programını yayınlamayız" açıklaması yaptı. Eğlence programlarından Star'daki 'Popstar Alaturka' da yayından kaldırıldı. Kanal D'nin ise dün geceki normal yayın
akışında eğlence programı yer almıyordu. Birçok televizyonun akışlarında da son dakika değişiklikleri yapılarak eğlence programları yayımlanmadı.
7 Ekim Pazar akşamı Şırnak'ta 13 askerin şehit haberi geldiğinde eğlence programları devam ettiği için birçok televizyon kanalı eleştirilmişti.
Film festivalinde partiler iptal
Antalya'da ise 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali programında yer alan konser, kokteyl ve partileri içeren tüm eğlence organizasyonları iptal edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile festival başkanı Engin Yiğitgil birer açıklama yaparak dünden itibaren eğlence etkinliklerinin durdurulduğunu ilan etti.