Televizyonlar şehit yakınları için seferber

9 Ekim'de 15 askerin şehit olmasına karşın eğlence programlarını değiştirmedikleri için eleştirilen TV kanalları, Habertürk ve Milli Takım'ın işbirliğiyle başlatılan 'Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası'na tam destek verdi.

ANKARA - 9 Ekim'de 15 askerin şehit olmasına karşın eğlence programlarını değiştirmedikleri için eleştirilen TV kanalları, Habertürk ve Milli Takım'ın işbirliğiyle başlatılan 'Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası'na tam destek verdi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Televizyon Yayıncıları Derneğinin talebi üzerine kampanya tanıtım filmini reklam olarak değerlendirmeme kararı aldı.
Çolakoğlu'ndan çağrı
RTÜK'ten alınan bilgiye göre, Habertürk ve Milli Takım'ın işbirliğiyle başlatılan yardım kampanyasına, Televizyon Yayıncıları Derneği de katılmayı kararlaştırdı. Dernek Başkanı Nuri Çolakoğlu, üyelerine gönderdiği mesajla, bu hafta boyunca kampanya duyurularının sık sık ekrana getirilerek kampanyanın hedefi olan şehit çocuklarının iyi bir eğitime kavuşması olanağına katkıda bulunulmasını istedi. Çolakoğlu'nun bu teklifi üzerine dernek üyesi ulusal televizyon kanalları da kampanyayı destekleme kararı aldı.
50 milyon YTL'ye ulaştı
Kampanyaya, TRT, atv, Kanal D, Star TV, CNN Türk, Kanal 1, Kanal 7, Kral TV, NTV, CNBC-e, Show TV, Samanyolu TV, Fox TV, TV 8, Cine 5, Kanal Türk, Digitürk, Powertürk, Skytürk, MTV, Number One TV, Kon TV ve Ege TV destek verecek. Kampanyayla toplanan bağışlar, şehit ailelerine yardım amacıyla Mehmetçik Vakfı'na aktarılacak. Organizasyonda dün akşam saat 19.50 itibarıyla toplanan miktar 50 milyon YTL'ye ulaştı.