TEM otoyolunda kaza: Ankara istikameti yarım saat kapandı

TEM otoyolunda kaza: Ankara istikameti yarım saat kapandı
TEM otoyolunda kaza: Ankara istikameti yarım saat kapandı
TEM İstoç Mevkiinde meydana gelen trafik kazası nedeniyle otoyol Ankara istikametine kapandı. Bir süre kapalı kalan otoyol daha sonra kontrollü olarak trafiğe açıldı.

İSTANBUL - İstanbul'da, TEM otoyolunun Ankara istikameti Bağcılar İstoç mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından otoyol kontrollü olarak trafiğe açıldı. Araçlardan akan yağ ve mazotun, kumlama ekipleri tarafından temizlenmesinin ardından trafik normale döndü. Kaza Bağcılar TEM otoyolu Ankara İstikametinde saat 09.00'da meydana geldi.

Emre İlday (23) yönetimindeki 34 DY 2093 plakalı otomobil, önünde seyretmekte olan Barış Kocabay (35) 34 EU 8739 plakalı servis minibüsüne arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle servis minibüsü takla attı. Şoför Kocabay ile birlikte 4 personel yaralanırken, olay yerine çok sayıda ambulans ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere taşındı.  Kaza nedeniyle kapanan otoyolda uzun araç kuyrukları oluştu. Kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından trafik, kontrollü bi şekilde trafiği açıldı. Kumlama ekiplerinin çalışmalarının ardından ise yol tamamen trafiğe açıldı. 

(Erhan TEKTEN / DHA)