TEM yolunda trafik faciası

TEM yolunda trafik faciası
TEM yolunda trafik faciası
Avcılar'da meydana gelen trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetti. Kaza nedeniyle TEM otoyolu bir süre ulaşıma kapandı.

 

İSTANBUL - Avcılar’da meydana gelen trafik kazasında, aynı aileden 3’ü çocuk 5 kişi öldü.

Edinilen bilgiye göre hafta sonunu değerlendirmek isteyen 6 kişilik Ateş ailesi piknik yapmaya karar verdi. Mehmet Ateş, eşi ve üç çocuğunu alarak 34 CAU 75 plakalı otomobile bindi. Kalabalık oldukları için büyük kızları Elif Polat' da kardeşi Ali Ateş'in otomobiline bindiren Mehmet Ateş, ailesiyle beraber sabah 07.00 sıralarında Bağcılar'dan Çatalca'ya doğru hareket etti.
Mehmet Ateş, Tahtakale Mevkisine geldiğinde asfalt dökme çalışmaları nedeniyle çift şeride çıkarılarak dubalarla ayrılan yolda karşı yönden gelen kamyonu fark edemedi. Mehmet Ateş, dubalarla ayrılan yolda karşı şeride geçerek Ankara istikametine giderken bölünmüş yola girmeye çalışan Hüsnü Yılmaz'ın kullandığı 34 CNF 61 plakalı kamyonla kafa kafaya çarpıştı. Kamyonun altında kalan otomobil yaklaşık 100 metre sürüklendi. Kaza sonrası, otomobildeki Mehmet Ateş(44), Habibe Ateş (39), Furkan Ateş(11), Kübra Ateş (16) ve Zehra Ateş(18) kamyonun altına tamamen giren otomobilin içerisinde kalarak feci şekilde can verdi. Mehmet Ateş'in Çapa Kan Merkezi'nde işçi olarak çalıştığı ve otomobili yeni aldığı belirtildi.
Kaza sırasında akrabalarıyla diğer araçta yola çıkan Elif Polat ise baba anne ve kardeşlerini kazada kaybetmenin acısını yaşadı. Kazanın ardından olay yerine çok sayıda polis itfaiye ve ambulans ekibi sevk edildi. Hayatını kaybeden Ateş ailesi fetleri itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1,5 saat süren çalışmalarının ardından sıkıştığı yerden çıkartıldı. İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sırasında meraklı sürücüler yüzünden ikinci bir kaza meydana geldi. Zincirleme kazada 10 kişi hafif şekilde yaralandı. Pazar sabahında kazalar nedeniyle her iki yön trafiğe kapanınca saatlerce yolda kalan sürücüler ise araçlarından inerek kazaları seyretti.  (dha)