TEM'de mahsur kalanlar 1. Zırhlı Tugayı'na sığındı

TEM Otoyolu'nda mahsur kalan bine yakın kişi, geceyi Hadımköy'deki 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda geçirdi.

İstanbul Vali Yardımcısı ve Afet Yönetim Merkezi Başkanı Hayrettin Balcıoğlu, İstanbul'da etkisini sürdüren kar yağışı ve şiddetli fırtına nedeniyle TEM Otoyolu'nda mahsur kalan bine yakın kişinin geceyi Hadımköy'deki 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda geçirdiğini söyledi.
Balcıoğlu, kar yağışı ve fırtınanın gece boyunca devam etmesi üzerine yollarda kalan sürücülerin zor anlar yaşadığını belirtti. Özellikle Haramidere ve Hadımköy civarında meydana gelen trafik kazalarından dolayı trafikte sıkıntı olduğunu belirten Balcıoğlu, "Yollarda mahsur kalan yaklaşık bin vatandaşımız, itfaiye ekipleri ve askerlerce alınarak, 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na götürüldü. Vatandaşlarımız geceyi burada geçirdi" dedi.
Yollarda terk edilen araçlar nedeniyle TEM Otoyolu'nun özellikle Bağcılar ve Mahmutbey mevkilerinin gece boyunca trafiğe kapalı kaldığını anlatan Balcıoğlu, bu sorunun saat 05.00 sıralarında, itfaiye ekiplerinin yol ortasındaki bariyerleri keserek yolu çift yönlü trafiğe açmaları sonucu giderildiğini kaydetti.