Temennimiz en kısa zamanda sonuç almak

Temennimiz en kısa zamanda sonuç almak
Temennimiz en kısa zamanda sonuç almak

Başbakan Erdoğan, Katar Emiri ve eşi Seyha Moza ile bir süre sohbet etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , çözüm sürecini kastederek, “Temennimiz odur ki çok kısa zaman içerisinde netice alırız ve sınırı terk başlar, silahlar bırakılır ve böylece ülkemizin beklediği huzura, refaha hep birlikte kavuşmuş oluruz” dedi.
Erdoğan, dün BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun başkanlığında, Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger, Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser ve İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia Margallo’nun katılımıyla düzenlenen ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Suriye konusunda uluslararası camianın tavrını eleştiren Başbakan Erdoğan, yabancı bir gazetecinin “Hafta sonu Kürt siyasetçiler İmralı Adası ile görüştü. Nevruz’dan önce ateşkes bekliyor musunuz?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Bu süreç için tarih şöyledir veya böyledir demek mümkün değil ama hükümet olarak, iktidar olarak en kısa zamanda böyle bir çözüm sürecinin başlaması beklentimizdir, gayretimiz bu istikamettedir. Temennimiz odur ki çok kısa zaman içerisinde netice alırız ve sınırı terk başlar, silahlar bırakılır ve böylece ülkemizin beklediği huzura, refaha hep birlikte kavuşmuş oluruz.”

‘One minute’ esprisi şaşırttı

Medeniyetler İttifakı Zirvesi kapsamında düzenlenen foruma, sunucunun esprisi damga vurdu. Daha önce Davos’ta Dünya Ekonomi Forumu toplantısını terk eden Başbakan Erdoğan’a seslenen sunucu Ghida Fakhry Khane “Lütfen kimse kalkıp gitmesin. Sizden bu sözü alabilir miyim Sayın Erdoğan” dedi. Espri salonda gülüşmelere neden olurken Erdoğan da bu sözleri gülümseyerek karşıladı. Ancak Khane’ın sözlerinin ardından sıranın kendisine geldiğini zanneden Erdoğan, kürsüye kadar gitti ve geri döndü. Sunucu karışıklıktan ötürü Başbakan Erdoğan’dan özür diledi.