TEM'i kilitleyen TIR'lar tank yardımıyla çekildi

TEM Otoyolu Hadımköy mevkiinde yolun kapanmasına neden olan TIR'lar, askeriyeden temin edilen tank yardımıyla çekildi.

TEM Otoyolu Hadımköy mevkiinde yolun kapanmasına neden olan TIR'lar, tank yardımıyla çekildi ve trafik akışı başladı.
Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, kayarak yolun kapanmasına neden olan iki TIR'ın, askeriyeden temin edilen tank yardımıyla kenara alındığını ve İstanbul yönüne trafik akışının başladığını söyledi. Fırtınanın devam etmesi ve yollarda terk edilen araçlar nedeniyle çalışmaların güçlükle sürdürüldüğünü belirten Dost, kapalı olan TEM Otoyolu'nun Mahmutbey-Hadımköy kısmının trafiğe açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.
TEM Otoyolu'nda araçları mahsur kalan vatandaşların yakınlardaki benzin istasyonları ve fabrika gibi yerlere sığındı. Bu vatandaşlara gıda ve battaniye yardımı yapılıyor.

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

İstanbul'da devam eden kar yağışı nedeniyle çevre yollarında ve köprülerde trafik durma noktasına geldi. Trafiğin yavaş seyretmesi nedeniyle akşam saatlerinde yola çıkan vatandaşlar saatlerce yollarda kaldı. İstanbul'un Avrupa yakasındaki birçok bölgeye hala elektrik verilemezken, Anadolu yakasındaki bazı semtlerde de elektrik kesintisi yaşandığı, buna bağlı olarak su ve doğalgaz kesintileri olduğu belirtildi. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri, Avrupa yakasındaki hizmet bölgesinin yüzde 55'inin elektrik alamadığını belirterek, arızaların giderilmesi için çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğünü söyledi.
Kar yağışı ve fırtına nedeniyle şehir içindeki çok sayıda ağaç devrilerek yolların kapanmasına neden oldu. Araçlara da zarar veren ağaçlar, itfaiye ekiplerince kaldırıldı.