Temizlik işine sürülen işçi, uzun namlulu tüfekle belediyeyi bastı!

Temizlik işine sürülen işçi, uzun namlulu tüfekle belediyeyi bastı!
Temizlik işine sürülen işçi, uzun namlulu tüfekle belediyeyi bastı!

Belediye Başkanı Pınarbaşı?nın (altta) makam odasına kadar giren saldırgan binanın içinde rastgale ateş açtı. Kimi odalara gizlendi, kimi pencerelerden kaçtı.

ŞANLIURFA - Yerel seçim sonrası görev yeri değiştirilmesine kızan taşeron belediye işçisi, Kaleşnikof tüfekle  belediyebinasını basıp rastgele atış açtı. Saldırıda bir kişi öldü, dördü kurşun, ikisi yüksekten düşmeye bağlı olarak altı kişi yaralandı. Teslim olan zanlı panzere saldıran yaklaşık 1000 kişi tarafından linç edilmek istendi.
33 yaşındaki beş çocuk babası İsmail Şeron, DP’li Abdülkadir Yüksel’in belediye başkanlığı  döneminde, taşeron şirketin elamanı olarak park ve bahçelerde çalışmaya başlamıştı. Ama yeni başkan SP ’li Faruk Pınarbaşı tarafından temizlik işlerine gönderildi.
İddiaya göre buna öfkelenen İsmail Şeron, dün saat 16.00 sıralarında Kaleşnikof tüfekle belediye binasını basıp rastgele ateş açtı. Şeron, başkanının ikinci kattaki makam odasına kadar ulaştığında Pınarbaşı tabancasını çekerek kendini korudu. Ama misafiri yaralandı. Olayda dördü kurşun, ikisi yüksekten atlamaya bağlı altı kişi yaralandı. Saldırı sırasında kalbi duran Ahmet Açıkbaş Birecik Devlet Hastanesi’nde yapılan kalp masajıyla hayata döndürüldü. Ancak 18 yaşındaki Açıkbaş ameliyatta öldü.
55 dakika boyunca binada korku yaratan zaman zaman dışarıya da ateş açan Şeron daha sonra ‘can güvenliği sağlanırsa’ teslim olacağını söyledi. Teslim olan zanlı, panzere bindirilip İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken toplanan yaklaşık 1000 kişi panzerinin kapısını açıp zanlıyı linç etmeye çalıştı, ancak polis ve jandarma havaya ateş açarak vatandaşları uzaklaştırdı.
Birecik Belediye Başkanı SP’li Faruk Pınarbaşı, taşeron firmada çalışan İsmail Şeron’u tanımadığını, saldırıyı neden gerçekleştirdiğini bilmediğini söyledi. Pınarbaşı, belediye binasında güvenlik, kendisinin de korumasının olmadığını hatırlattı. Saldırganın silahla ateş ettiği sırada odalara gizlenen 50 bina çalışanı büyük korku içinde ve ağlayarak binayı terk etti. (dha)