Temsili Bandırma vapurunda türban kavgası!

Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 90. yılı nedeniyle, temsili Bandırma vapurunda türban gerginliği yaşandıAtatürk’ün izlediği rotayı izleyerek İstanbul’dan Samsun’a giden temsili Bandırma vapuruna Meclis Başkanı Köksal Toptan, milletvekilleri, sanatçılar, Atatürk’ün silah arkadaşlarının varisleri, gazetecilerin yanı sıra 81 ilden öğranci ve öğretmenler katıldı. Bazı öğretmen ve öğrencilerin türbanlı olması dikkat çekti. Atatürk’ün silah arkadaşlarının torunları bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.
Bandırma vapurunun kaptanı İsmail Hakkı Durusu’nun torunu Nejat Ulugöl, “Böyle bir seyahate kimlerin katılacağı önemli. Orada general var, vali var ve karşısında türbanlı küçük çocuklar oturuyor. Bunun 19 Mayıs ruhuyla bir bağını göremedim. Küçük çocukların ve öğretmenlerin bu şekilde katılmaları önlenmeliydi” dedi.
Atatürk’ü Samsun’da karşılayan İl Özel İdare Müdürü Osman Nuri Atlı’nın torunu Tufan Atlı ise, “Atatürk’ün temsil edildiği gemide olmaması gereken bir şey” diye konuştu. (Radikal)