Tencere kapak misali..

Tencere kapak misali..
Tencere kapak misali..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın öğrenci evleri ile ilgili sözlerini eleştiren Bahçeli şunları söyledi: “En başta Denizli, Afyonkarahisar, İstanbul, Eskişehir ve Manisa gibi illerimizde polis geceli gündüzlü ahlak devriyesine çıkmış, savunmasız gencecik evlatlarımızı sorguya çekmiş, kimlik kontrolü yapmıştır. Bu ayıptır, rezalettir, düpedüz insafsızlıktır. Gençliği zapturapt altına alma teşebbüsü vicdansızlıktır. Zannedersiniz öğrencilerimiz evlerde, çok af buyurun, yasa ve ahlak dışı ilişkilerle zevki sefanın ortasındadır.”

‘Başbakan tehdit ediyor’
Başbakan Erdoğan’ın kendisine oy vermeyen herkesi tehdit görmeye başladığını belirten Bahçeli “Vehimlere, hüsnü kuruntulara, şüphelere yakasını kaptırmış, mantığını ve siyasi geleceğini kurban vermiştir. Tarihteki tüm diktatörlerin müşterek tutumu ve müşterek anlayışı Başbakan’da birleşmiştir. Bu zihniyet aynen pimi çekilmiş bir bombaya dönmüştür. AKP ’ye verilen oylar, Başbakan’ı şımartmış, asıl yüzünü deşifre etmiştir” diye konuştu.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’u da sözlerinden dolayı eleştiren Bahçeli,“Görüldüğü kadarıyla Başbakan’la valisi tencere kapak misali yuvarlana yuvarlana birbirini bulmuş, millete hazımsızlıkta, şiddet ve nefret dolu sözlerde hevesle buluşmuştur” dedi. Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır’a Barzani ile görüşecek olmasını da eleştiren Bahçeli, “Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi tarafından tertip edilen bölücülük konferansının son halkası Başbakan tarafından Diyarbakır’da tamamlanacaktır. Başbakan Erdoğan’ın bu ziyareti çok tehlikelidir” diye konuştu.