Tencereyi kapan sokağa çıktı

Tencereyi kapan sokağa çıktı
Tencereyi kapan sokağa çıktı
Taksim Gezi Parkı'na destek için vatandaşlar tencere tavalarla protestoya destek eylemi yaptı

Bahçelievler Şirinevler'de bir grup vatandaş Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etmek için bir yürüyüş gerçekleştirdi. Saat 22.30 sıralarında Mehmet Akif Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup ellerindeki tencere ve tavalarla gerçeklşetirdikleri yürüyüşün ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

ZONGULDAK'TA, GEZİ PARKI İÇİN TENCERE TAVALI EYLEM

Zonguldak’ta, Valilik binası önünde toplanan 200 kişi, Taksim Gezi Parkı'ndaki protestolara destek için eylem yaptı. Eyleme katılan gençler, evlerinden getirdikleri tencere ve tavalara kaşıklarla vurarak atılan sloganlara tempo tuttu.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen yaklaşık 30 kişilik grup, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) merkez kampüsü önünde toplanarak kent merkezine yürüyüşe geçti. Türk bayrakları açarak sloganlar atan gruba Valilik binası önünde bekleyen gruplarda katıldı. Eyleme katılan gençler, evlerinden getirdikleri tencere ve tavalara kaşıklarla vurarak atılan sloganlara tempo tuttu. Valilik binası önünde ellerinde, 'Gezi parkı direniyor' dövizleri taşıyan gruba caddedeki vatandaşlar ve sürücüler de alkışlarla destek verdi. 4 saat süren eylem, olaysız bir şekilde sona erdi.

TENCERE TAVALI PROTESTO

Samsun'da İstanbul'daki Gezi parkı eylemlerine destek gösterileri aralıksız devam ediyor. Ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte tencere ve tavalarla yola çıkan vatandaşlar 'hükümet istifa' sloganı attı. Göstericilere otomobiller de konvoy yaparak destek verdi. Özellikle Atatum ve İlkadım İlçeleri'nde yola çıkan vatandaşlar hükümet aleyhtarı gösteriler yaptı. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken göstericilere bir müdahalede bulunmadı.(DHA/Yaşar Kaçmaz-Gürkay Gündoğan)