Tenis antrenöründen yeni rekor denemesi

Tenis antrenöründen yeni rekor denemesi
Tenis antrenöründen yeni rekor denemesi

Tenis antrenörü Erkan Soysal, TV şovlarıyla büyük ilgi görüyor.

Tenis antrenörü Erkan Soysal, yeni dünya rekoru denesinde 120 metre yükseklikteki tepenin üzerinden atılacak tenis topunu, plajda sektirmeden raketi üzerinde tutmaya çalışacak

 
SAFFET YENİGÜN

FETHİYE - Ölüdeniz’de yamaç paraşütünde yaptığı raket şovuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren tenis antrenörü Erkan Soysal, yeni dünya rekoru denemesini 4 Mayıs Pazartesi günü Kemer’de bulunan Robinson Club Çamyuva’da gerçekleştirecek. Soysal, 120 metre yükseklikteki tepenin üzerinden atılacak tenis topunu, Robinson Plajı'nda sektirmeden raketi üzerinde tutmaya çalışacak.
Almanya’da yaşayan tenis antrenörü Erkan Soysal, raketle ve tenis topu ile yaptığı şovlarla Çin, İspanya, İtalya ve Almanya gibi ülkelerde çıktığı televizyon programlarında büyük ilgi gördü.
120 kilometre hızla giden bir tenis topunu, raketle sektirmeden tutabilen, 100 metrelik bir yükseklikten atılan bir tenis topunu sektirmeden raketin üzerinde tutan Soysal, son olarak Fethiye Ölüdeniz’de yamaç paraşütünde yaptığı şovla Guinnes Rekorlar kitabına girmeyi başardı. 2007 yılında kardeşi Tonn Soysal ile birlikte 2 ayrı yamaç paraşütü ile uçan Erkan Soysal, 2 yamaç paraşütü arasında tenis raketi ile tenis topunu 5 defa karşılayarak adını Guinnes Rekorlar kitabına yazdırdı.


YİNE GUİNNES'İ HEDEFLİYOR
Soysal yeni dünya rekoru denemesini Kemer’de bulunan Robinson Club Çamyuva’da gerçekleştirecek. Robinson’un plajında duracak olan Soysal, 120 metre yükseklikteki tepenin üzerinden atılacak tenis topunu plajdan sektirmeden raketi üzerinde tutacak. Aynı denemeyi denizin içinde de yapmayı planlayan Soysal, bu şekilde yeni bir rekora imza atarak yine Guinnes Rekorlar kitabına girmeyi planlıyor. Soysal, rekor denemesini 4 Mayıs Pazartesi günü Kemer'de yapacak.
Erkan Soysal, “Türk Bayrağı ile dünyanın her yerinde şovlar yapıyorum. Çin’de 450 milyon seyirciye hitap eden bir televizyon programında yaptığım şovlar ve gelen tepkiler inanılmazdı. Tenisi yaptığım farklı şovlarla daha fazla kitlelere sevdirmeyi amaçlıyorum” dedi.